• Головна
  • Новини
  • Українські греко-католики в Римі відзначили 90-літній ювілей отця Івана Музички...

Українські греко-католики в Римі відзначили 90-літній ювілей отця Івана Музички

16.11.2011, 11:06
Українські греко-католики в Римі відзначили 90-літній ювілей отця Івана Музички - фото 1
«Патріарший» ювілей – 90-ліття – відсвяткував 15 листопада отець-доктор Іван Музичка, довголітній співпрацівник Патріарха Йосифа (Сліпого), науковець, публіцист, колишній ректор Українського католицького університету в Римі та української колегії Святої Софії.

о._Іван_Музичка.jpgexklusiv.gif«Патріарший» ювілей – 90-ліття – відсвяткував 15 листопада отець-доктор Іван Музичка, довголітній співпрацівник Патріарха Йосифа (Сліпого), науковець, публіцист, колишній ректор Українського католицького університету в Римі та української колегії Святої Софії.

Урочисту Літургію з цієї нагоди у колегії Святої Софії очолив владика Діонізій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Він привітав ювіляра, наголосивши, що о. Іван «є справжнім духовним отцем усіх нас, ми багато скористали з його викладів, проповідей, його навчань і духовного проводу».

«Життя о. Івана Музички було здійсненням слів з молитви «Отче наш»: "Нехай буде воля Твоя…"», – зазначив у вітальному слові о. Іван Дацько, голова Товариства «Свята Софія» для українців-католиків в Італії, членом якого багато років є ювіляр. Він нагадав присутнім, що 2011 рік особливий для о. Івана Музички ще й тим, що 3 травня виповнилося 60 років від початку його священства, а також передав слова подяки й привітання від спільноти й ректора Українського католицького університету у Львові о. Бориса Ґудзяка.

До вітань долучилися члени управи Товариства «Свята Софія», представники монаших Згромаджень та парафій УГКЦ в Римі, а також українські студенти, що навчаються в Римі.

Довідка: Іван Музичка народився 1921 року на Івано-Франківщині, навчався в Рогатинській гімназії й водночас у музичній школі, опісля вчителював. Після Другої світової війни опинився в Італії, наприкінці 1945 року став студентом Папської колегії, вивчав філософію в Папському університеті «Урбаніана». 1951 року став доктором богослов'я. Тоді ж його висвятили на священика Греко-Католицької Церкви і призначили на парафію в Англії, де о. Іван був парохом понад 20 років.

Від 1975 року о. Іван Музичка живе в Римі. Тут допомагав Патріархові Йосифові (Сліпому), пізніше був ректором Українського католицького університету в Римі, ректором колегії Святої Софії. Також багато років був парохом української парафії святих Сергія і Вакха в Римі, опікувався українськими заробітчанами в Італії. Від 1991 року о. Іван Музичка щорік приїжджає в Україну на виклади в світських та духовних навчальних закладах, читає публічні лекції, друкує богословські, катехитичні, філософські статті в наукових часописах, редагував часопис «Богословія».