• Головна
  • Новини
  • Українські православні єпископи США і Канади звернулися до Варфоломія І щодо подолання церковного розколу в Україні...

Українські православні єпископи США і Канади звернулися до Варфоломія І щодо подолання церковного розколу в Україні

06.03.2015, 10:24
Українські православні єпископи США і Канади звернулися до Варфоломія І щодо подолання церковного розколу в Україні - фото 1

Повернувшись з України після семиденного візиту, в який входило відзначення 1-ї річниці пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні (18-20 лютого 2014), єрархи Постійної Конференції Українських Православних єпископів поза межами України з 2 по 4 березня 2015р. провели зустріч в Клірвотер, Флорида.

Повернувшись з України після семиденного візиту, в який входило відзначення 1-ї річниці пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні (18-20 лютого 2014), єрархи Постійної Конференції Українських Православних єпископів поза межами України з 2 по 4 березня 2015р. провели зустріч в Клірвотер, Флорида.

Ініціювали  збори Предстоятель Української Православної Церкви США та  правлячий Архиєрей Східної єпархії Митрополит Антоній та Голова Консисторії УПЦ США і  правлячий Архиєрей Західної єпархії єпископ Даниїл.

Участь у зборах також взяли: Предстоятель Української Православної Церкви Канади та правлячий Архиєрей Центральної Єпархії УПЦК Митрополит Юрій, правлячий Архиєрей Західної Єпархії УПЦК владика Іларіон та  правлячий Архиєрей Східної єпархії УПЦК владика Андрій.

Владики_Америки.jpg

Як йдеться у повідомленні Відділу зовнішніх стосунків УПЦ в США, єпископи обговорили політичні, економічні і духовні труднощі, які існують в Україні, на Близькому Сході та в інших країнах, де живуть українські православні християни за межами своєї історичної батьківщини. «Владики заявили, що вони поділяють особливий зв'язок зі своїми братами і сестрами в Україні, а особливо з духовенством, яке продовжує вести своїх вірних та піклуватися ними за найскладніших обставин», – йдеться у повідомленні.

Йшлося також про зустрічі в Україні з предстоятелями різних Українських Православних Церков. Єпископи УПЦ в США та Канаді  висловили занепокоєння «з приводу триваючого церковного поділу в Україні в той час, коли нація перебуває під атакою», і закликали єрархів різних Православних юрисдикцій в Україні «дійти до єдності та зцілення пораненого Тіла Христового-Церкви».

«В черговий раз, історія дає нам можливість для об’єднання в єдину Християнську родину в ім’я Спасителя, відклавши усі розбіжності. Цією можливістю, на відміну від усіх попередніх, ми не можемо знехтувати!», – наголошують владики Америки.  Єрархи Постійної Конференції Українських Православних єпископів поза межами України підготували Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І, в якому іде мова про обставини церковного поділу в Україні та можливі шляхи вирішення цього конфлікту. 

Крім того, єпископи обговорили різні соціальні, світські та моральні проблеми, які продовжують впливати на парафії їхніх Церков на Північно-Американському континенті. Йшлося також про святкування  100-ліття обох УПЦК та УПЦ США, яке відбудеться в 2018 році. Урочистості з цього приводу пройдуть як окремо в УПЦ Канади і УПЦ США,так  і заплановані спільні заходи.