Український погляд на Афон представлено на Форумі видавців у Львові
У рамках Форуму видавців у Львові 12 вересня відбулася презентація книги Богдана Панкевича «Подорож на Афон» від видавництва «Фоліо». Цією книгою автор ділиться досвідом свого перебування у «чернечій республіці». Видання стане корисним для тих, хто готується поїхати на Афон.
На презентації побувала кореспондент РІСУ.
Модератором зустрічі був письменник Володимир Єшкілєв. Він розпочав з того, що тема Афону в Україні представлена досить вузько: «Ми часто закидаємо афонським монахам аскетизм. Дуже мало людей здійснюють паломництво на Святу Гору. Ця книга репрезентує український погляд на Афон».
Богдан Панкевич вирішив відвідати Афон, перебуваючи в Греції з екскурсійною метою.
«Я не є людиною воцерковленою, – зауважив на презентації автор книги Богдан Панкевич, – тому мені вдалося написати книгу для тих 85 % українців, які не ходять до церкви, не сприймають залізобетонних догм».
Це була перша ціль автора, яку він досягнув. Другою метою було показати, скільки там є України, бо Афон має Козацький скит. За словами автора, історично склалось так, що вся українськість Афону втратилася, коли монастирі мали підтримку від багатих православних середовищ – Сербії, Росії.
«Почекаємо, хто тебе першим анафемує: Ватикан чи Москва?», – жартували друзі Богдана Панкевича, прочитавши книгу.
«Я бачив, що багато греків вважає, що раз в житті треба побувати на Афоні», – продовжував ділитися враженнями автор книги.
Прекрасну частину аудиторії цікавило питання, чому на Святу Гору не впускають жінок. І відповідь на це запитання можна знайти у книзі. Отож, зустріч спонукала аудиторію до прочитання книги, а книга – до подорожі на Афон.
Довідка: Богдан Панкевич – відомий львівський громадський і політичний діяч, почесний консул Королівства Нідерланди у Львові. Книга «Подорож на Афон» – це опис паломництва на Святу Гору Афон. У книзі автор подає своє бачення розв’язання одвічних міжконфесійних суперечок, проблеми столітнього викривлення догм християнства та вільного їх трактування, а також роздумує, як донести розуміння глибинної суті релігії до сучасної людини.
Перше публічне знайомство з враженнями Бодана Панкевича від подорожі на Афон відбулася на РІСУ. Запрошуємо до читання: Подорож на Атос