Україна увійшла до п’ятірки найбільш нещасливих країн світу — опитування

21 січня, 15:20
Суспільство
Україна опинилася у п’ятірці найбільш нещасливих країн світу, у новому рейтингу індексу щастя країна посіла місце між Іраком та Вірменією.

Про це йдеться в результатах міжнародного дослідження Gallup International, яке в Україні було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) спільно з Фондом Демократичні ініціативи, повідомляє НВ.

Згідно з опитуванням, індекс щастя в Україні у 2020 році становив 14%, що майже утричі нижчий за так званий «світовий індекс щастя» (40%).

У порівнянні з минулим роком індекс щастя в Україні упав більш ніж удвічі - у 2019 році цей показник становив 33%. Втім індекс все ж вищий, ніж у 2018 році (тоді він був 8%).

У світовому розрізі більше половини (54%) респондентів відповіли, що вважають себе щасливими, лише близько одного з десяти (14%) заявили, що вони нещасні.

Серед понад 40 країн, де проводилося опитування, Україна замикає п’ятірку найбільш нещасливих країн та територій світу. Менш задоволені своїм життям у Вірменії, Гонконзі, Гані та Північній Македонії. Попереду України — Ірак, Росія та Чехія.

Опитування проведено на початку грудня 2020 року серед дорослого населення України (окрім тимчасово окупованих територій). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5%. Всього було опитано 38 709 осіб у всьому світі.