Україна вимагає від Боснії поясненння щодо ікони, яку Лаврову подарували в Сараєво

Україна вимагає від Боснії поясненння щодо ікони, яку Лаврову подарували в Сараєво - фото 1
Посольство України в Боснії і Герцеговині звернулося до Міністерства закордонних справ БіГ та попросило надати інформацію про ікону, яку голова Президії БіГ Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час зустрічі у Східному Сараєво.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на “Балканський оглядач”.

У такий спосіб українське дипломатичне представництво відреагувало на подію, яка відбулась під час офіційного візиту Лаврова до цієї балканської країни. Посольство України в БіГ надіслало запит про походження ікони, якій близько 300 років і яку нібито було знайдено в Луганську (Україна), та попросило надати детальну інформацію про походження цього об’єкта культурної спадщини України.

В офіційному листі української сторони наголошується, що місто Луганськ тимчасово перебуває під окупацією Російської Федерації, і ненадання інформації про ікону, яка належить до української культурної спадщини, означало би підтримку агресивної політики та військових дій Російської Федерації проти України, що вже призвело до загибелі багатьох тисяч громадян України.

Нагадаємо, під час візиту до Республіки Сербської міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров отримав від колишнього президента Республіки Сербської Боснії та Герцеговини, члена Президії БіГ від сербів Мілорада Додіка подарунок – 300-літню позолочену ікону з Луганська.