Україна винесе питання обшуків і затримань в Криму на Генасамблею ООН

Україна винесе питання обшуків і затримань в Криму на Генасамблею ООН - фото 1
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з черговою хвилею незаконних політично мотивованих обшуків і затримань у тимчасово окупованому Криму, здійснених російською окупаційною владою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє прес-служба МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві відзначили, що, за наявною інформацією, в ніч на 17 лютого відбулися обшуки в будинках кримчан Абдулборі Махамадамінова, Азамата Еюпової, Тимура Ялкабова, Ібрагімова Ернеста, Олега Федорова, Ленура Сейдаметова і Яшар Шіхаметова. Серед зазначених осіб є активісти «Кримської солідарності» і проекту для дітей політв'язнів «Кримське дитинство», що чітко вказує на політично мотивований характер дій окупаційної влади півострова.

"Ці дії в черговий раз свідчать про повне ігнорування Москвою основоположних норм міжнародного гуманітарного права, своїх зобов'язань як держави-окупанта, готовності до використання незаконних силових методів для придушення політичного і релігійного інакодумства і блокування правозахисної діяльності на тимчасово окупованій українській території", - зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

У МЗС в черговий раз нагадали Росії про зобов'язання сумлінно виконувати свої міжнародно-правові зобов'язання, зокрема як держави-окупанта, і покласти край політичним репресіям проти населення тимчасово окупованих територій.

"Інформація про протиправну діяльність РФ на тимчасово окупованих територіях, зокрема щодо згаданих випадків незаконних обшуків і затримань, буде винесена Україною 23 лютого 2021 року на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН в ході дебатів по пункту порядку денного" Ситуація на тимчасово окупованих територіях України ", - повідомили в зовнішньополітичному відомстві.

Українські дипломати закликають міжнародних партнерів надати належну оцінку незаконним діям Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму.

Як повідомлялося, вранці, 17 лютого, під тимчасово окупованому Росією Криму проходили масові обшуки в домоволодіннях активістів «Кримської солідарності». З 4:00 ранку масові обшуки проводилися в Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Радянському районі півострова.

Є інформація про шість затриманих. За даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової, їм інкримінують участь в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії визнана терористичною.