Українці висловили думку, чи варто стягувати податки з Церков та священиків

Українці висловили думку, чи варто стягувати податки з Церков та священиків - фото 1
В Україні готують проект податкової реформи, згідно з яким понад два десятки видів професійної діяльності зобов'яжуть сплачувати податок.

Наприклад, якщо людина у вільний час працює таксистом, репетитором чи маляром. Крім того, обкласти податком планується представників астрологічної та спіритичної діяльності.

Члени клубу "Коментарі" у Facebook висловили думку, чи варто утримувати податки з Церков в Україні. Так, більшість користувачів упевнені, що Церква також має оподатковуватись. Зокрема, утримувати кошти для державного бюджету необхідно зі священиків.

"В обов'язковому порядку. І поставити касові апарати, як у всіх магазинах, там прибуток не менший", "Необхідно. У найкоротший час. Нехай працюють і платять податки не менше 45%. Вони все життя без податків. Нехай починають платити, це буде справедливо", "Церква має дуже хороші доходи, тому потрібно", "Давно час, священиків насамперед", — пишуть читачі.

При цьому не всі погоджуються з тим, що таке рішення необхідно закріпити на законодавчому рівні, оскільки "Церкву відокремлено від держави":

"Церква відокремлена від держави, так само як держава від народу...", "З астрологів і ворожок, тільки якщо пророцтво збулося. А Церква... Це Віра людей у Божественну благодать, у добро. Віра була задовго до появи "податківців". Якщо вже таке питання комусь на думку спало, то Церква і Віра- не парафія "податківців". Це вище буття приземленого...", "Цікаво, багато хто пише"потрібно, щоб церква платила податок". А ви ходите у церкву? Скільки ви на неї пожертвували?", "Ні, Божі храми – це єдине місце, де вітає Божий дух, це святиня", – зазначають користувачі.

Втім, здебільшого читачі переконані, що податки має сплачувати кожен громадянин України, оскільки згідно з Конституцією, всі рівні перед законом.