Created with Sketch.

Українська Церква Християн Віри Євангельської переходить на григоріанський календар

13.07.2022, 16:09

Комітет УЦХВЄ 6 липня рекомендував всім помісним Церквам об’єднання використовувати єдиний календар та залишити в минулому розділення на «новий» і «старий» стиль.

Це найбільший союз п’ятидесятників, який слідом за баптистами (ЄХБ) остаточно обрав єдину дату святкування із всім світом, передає сайт Християни для України.

Протягом останніх років набула поширення практика подвійного святкування (Різдво і 25 грудня, і 7 січня), але все ж вона слугувала перехідним етапом. Нарешті найбільші Протестантські Церкви переходять на григоріанський календар і це сигнал позитивних тенденцій.

"Сьогодні Україна відмовляється від минулого, яке пов’язує її з російською, євразійською та альтернативною до Заходу культурою. Календарне розділення в християнському світі було одним із елементів цивілізаційної тотожності з росією та її геополітичним протиставленням Європі. Поступово дедалі більше українстких християн обирають єдність із Заходом, а нинішня війна лише актуалізувала це прагнення", - зазначає сайт.

Для довідки: григоріанський календар поступово впроваджувався в Європі з XVI століття. Україна перейшла на нове літочислення на початку ХХ століття, проте більшість Церков зберегли юліанський календар. Для протестантів перехід на григоріанський календар є простішим, адже їх теологія не надає великого значення сакралізації дат. В українських православних і греко-католиків календарна дискусія ще триває.

23 червня 2022 року Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн-баптистів вирішив перейти на григоріанський календар з грудня поточного року.

Читайте також
Культура Сьогодні вшановують святу Катерину
Вчора, 09:39
Культура Сьогодні Східна Церква вшановує апостола Филимона, котрий раба перетворив на брата
13 липня, 12:05
Культура Введення в Храм Пресвятої Богородиці відзначають 21 листопада
13 липня, 20:45
Культура Східна Церква вшановує пророка Авдія, Божого речника проти гордині народів
13 липня, 19:14