Українська Міжцерковна Рада мотивуватиме християн балотуватися до місцевих органів влади

УМР - фото 1
УМР
30 червня відбулося засідання активу Української Міжцерковної Ради (УМР), яка об'єднує лідерів християнських конфесій протестантського напрямку.

Учасниками засідання стали головуючий УМР єпископ Духовного Управління Християнських Церков “Царство Боже” в Україні Олександр Рудинець, заступник головуючого старший єпископ Української Християнської Церкви “Нове покоління” Андрій Тищенко, єпископ об’єднання “Українська місіонерська церква” Валерій Решетинський, старший рабин Київської єврейської месіанської общини Борис Грисенко, старший пастор християнських церков “Перемога” Генрі Мадава та старший єпископ Об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України Анатолій Гаврилюк. 5 учасників долучились до зустрічі наживо і 1 через онлайн зв’язок.

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УМР.

На порядку денному розглядалося кілька питань. Почалась бесіда з загальної оцінки ситуації, яка склалася в церквах в умовах карантину через поширення COVID-19.

Йшлося і про осінні вибори до органів місцевого самоврядування. Учасники засідання домовились мотивувати християн балотуватися на виборах до місцевих рад.

Третє питання для обговорення було мотивоване тим, що останнім часом почастішали майнові і господарські конфлікти між силовими органами та церквами. З цього приводу було висловлено таку думку:

“Церкви, які займаються гуманітарною та благодійною роботою, не є державними установами, однак держава вимагає від них детальних звітів про проведені роботи. Церкви не отримують бюджетного забезпечення від держави, а існують і проводять свою роботу з пожертвувань вже оподаткованих громадян”. Тому було прийнято рішення сигналізувати державним органам, щоб вони переглянули підходи контролюючих установ до роботи церкви.

Завершилась зустріч обговоренням питання щодо взаємовідносин і зближення між діючими міжрелігійними організаціями.