«Українська молодь — Христові» стала Всецерковним патріаршим молодіжним рухом УГКЦ

24.07.2023, 10:01
Католики
«Українська молодь — Христові» стала Всецерковним патріаршим молодіжним рухом УГКЦ - фото 1
2023 року молодіжний рух УГКЦ «Українська молодь — Христові» відзначає 90-річчя. У неділю, 23 липня, під час Літургії у храмі Святої Софії Премудрості Божої у Львові Глава УГКЦ Блаженніший Святослав проголосив, що УМХ надано патріарший статус.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Святкові заходи з нагоди 90-річчя молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові» розпочалися у студентському містечку УКУ у Львові. Архиєрейську Літургію у храмі Святої Софії Премудрості Божої очолив Блаженніший Святослав. Відтак він урочисто проголосив про надання УМХ патріаршого статусу, а молодь склала присягу на вірність Христові.

Було зачитано Декрет про затвердження об’єднання вірних УГКЦ «Українська молодь — Христові», а також Декрет про затвердження Статуту УМХ.

«Цей канонічний акт — це знак поваги, вдячності і піклування всієї нашої Церкви про вас, дорогі молоді українці, — звернувся до молоді Блаженніший Святослав. — Це знак визнання цього руху, який 90 років доростав до того, щоб ми могли його офіційно назвати патріаршим рухом. Вітаю вас із цим днем і прошу: гідно несіть те ім’я християнина, яке сьогодні ви урочисто відновлюєте перед Божим обличчям».

Статут УМХ Предстоятель урочисто вручив голові координаційної ради УМХ Христині Потерейко.

Привітавши молодь УМХ, Глава УГКЦ побажав, щоби цей християнський молодіжний рух зворушував серця дівчат і хлопців у Церкві в усьому світі.

«Українська молодь — Христові» стала Всецерковним патріаршим молодіжним рухом УГКЦ - фото 118174

Першоєрарх закликав українську молодь відновити свої хресні обіти, а тих, хто ще не є членом УМХ, — долучатися та ставати непереможними, посвячуючи життя Господу Богові: «Долучайтеся, хоч би де ви були: чи в Аргентині, чи в Бразилії, чи в Австралії, чи в Казахстані, чи в Канаді, чи на Запоріжжі. Ставайте мудрими, непереможними, людяними, посвячуючи своє життя Христові».

У межах святкування 90-річчя УМХ у Митрополичих садах відбувся молитовний вечір за перемогу України та за українську молодь, яка захищає Батьківщину.