В УКУ відбудеться церемонія вручення нагороди «Світло Справедливості»

16 січня, 10:42
Суспільство
В УКУ відбудеться церемонія вручення нагороди «Світло Справедливості» - фото 1
19 січня в Українському католицькому університеті відбудеться церемонія вручення нагороди «Світло Справедливості» – за моральне, духовне та етичне лідерство. Цього року лауреатів обирали серед спільноти рятівників, які засвідчили свою відданість та героїзм, захищаючи та рятуючи життя інших, та є прикладом щоденної жертовності.

Про це повідомляє прес-служба УКУ.

Нагорода «Світло Справедливості» покликана привернути увагу до ціннісного лідерства в Україні, до важливості моральних принципів та популяризації прикладів такого лідерства в українському суспільстві.

«Ключова ідея “Світла Справедливості” – в об'єднанні, у перетині та взаємодії контекстів і середовищ, у служінні іншим. “Світло Справедливості” – це про людей, які світяться, про воїнів світла та про кожного і кожну із нас, які можуть стати променями справедливості», – коментує Володимир Турчиновський, декан Факультет суспільних наук УКУ, член капітули нагороди.

Минулого року нагороду отримали українські волонтери: Тарас Чмут, військовий аналітик і директору Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим», та Марія Берлінська, керівниця «Центру підтримки аеророзвідки» та проєкту «Невидимий батальйон».

Урочисте вручення нагороди відбудеться 19 січня о 18:00 в Українському католицькому університеті. У програмі заходу: вітальне слово митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка та проректора УКУ Мирослава Мариновича, представлення лауреатів нагороди та їхня інавгураційна промова, вручення стипендії «Світло Справедливості» студентові/студентці УКУ за активну громадську позицію, показ фільму про співзасновницю нагороди, світлої пам’яті Анастасію Шкільник.

Реєстрація: https://forms.gle/zvDHjaHWezQ3heyE8

Акредитація для ЗМІ:
Софія Голуб,

менеджерка з комунікацій церемонії нагороди «Світло Справедливості»
[email protected]

+38 093 62 45 513

Довідка:

Нагорода «Світло Справедливості» заснована 2010 року канадійкою українського походження Анастасією Шкільник (померла у 2014 році) та владикою Борисом Ґудзяком, митрополитом Української Греко-Католицької Церкви, головою Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, президентом УКУ. Нагорода заснована на честь батька Анастасії д-ра Михайла Шкільника – юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років. Сталий фонд створила та адмініструє Українська католицька освітня фундація у Канаді.

Організатором Церемонії вручення нагороди «Світло Справедливості» є Інститут лідерства та управління УКУ.

Рішення щодо лауреата приймає Капітула, до якої входять: митрополит Борис Ґудзяк; Мирослав Маринович, правозахисник, проректор із питань призначення та місії Українського католицького університету; Володимир Турчиновський, декан Факультету суспільних наук УКУ; Олександр Кузьма, керівник відділу розвитку Фундації Українського католицького університету у США; Василь Мирошниченко, представник сім’ї Шкільник в Україні, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австралії та Новій Зеландії; Рената Роман, голова Спортивного комітету Світового Конгресу України (СКУ), директор Українського національного обʼєднання Канади (УНО); Михайло Боцюрків, канадський журналіст українського походження, письменник; Ірина Старовойт, поетка, есеїстка, дослідниця культури, доцентка кафедри культурології Українського католицького університету.

З часу заснування нагороди у 2010 році, капітула відзначила 13 осіб, серед яких: політв'язень радянського режиму, публіцист Євген Сверстюк; лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв; громадська активістка Лариса Заливна; колишня українська військова, капітан ЗСУ Надія Савченко; журналістка й розслідувачка корупційних схем Наталя Седлецька; головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг; очільник ГО «Лісові ініціативи і суспільство» Дмитро Карабчук; екоактивістка Юлія Мельник-Пашковська. У час світової пандемії COVID-19 нагороду вручили двом лікарям: завідувачці інфекційного відділення центральної міської лікарні у м. Рубіжне Ользі Мартиненко та сімейному лікарю-терапевту Івану Венжиновичу з міста Почаїв (посмертно). Лауреатом у 2021 році став Геннадій Мохненко, громадський діяч, пастор «Церкви добрих змін», батько 38-ми дітей.

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) є структурним підрозділом Українського католицького університету. Понад 10 років ІЛУ зміцнює громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів громадського сектору та їхніх команд. Інститут – єдиний в Україні провадить магістерську програму з управління неприбутковими організаціями. Експерти Інституту розробляють і проводять індивідуальні навчальні програми для посилення спроможності спільнот та організацій.

Більше про нагороду на сайті: http://justice.ucu.edu.ua/uk/ та у спільному проєкті Інституту лідерства та управління УКУ і «Локальна історія» https://svitlo.localhistory.org.ua/