Українські мусульмани в умовах карантину добродійністю відзначають Мавлід ан-Набі

Українські мусульмани в умовах карантину добродійністю відзначають Мавлід ан-Набі - фото 1

За ініціативи ДУМУ «Умма» та підтримки ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» у мечетях та ісламських культурних центрах по всій Україні відбудуться заходи з нагоди дня народження Посланця — Мавлід ан-Набі.

У країнах ісламського світу цей день здебільшого не є святом у загальному розумінні, але в місяць рабі аль-авваль (третій місяць ісламського календаря) активізується як культурно-просвітницька робота релігійних громад, так і справи милосердя й доброчинности. Мусульмани згадують життя свого Пророка, його місію.

Як повідомили РІСУ в ДУМУ «Умма», українські мусульмани в цей період щороку ведуть активну просвітницьку роботу, поширюючи в суспільстві знання про пророка Мухаммада, адже саме цього місяця народилася людина, завдяки якій з'явився Іслам як віровчення, що сьогодні має понад 1,5 млрд послідовників у світі.

Як пояснює голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік, це не означає, що протягом року такої роботи не ведуть, але в Мавлід цьому приділяють особливу увагу:

"Мавлід ан-Набі — важлива дата в календарі мусульман. Але як послідовники Ісламу мають ушанувати день, у який народився пророк Мухаммад, святковою метушнею, не зважаючи на його глибокий сенс, чи справи цього дня повинні наповнювати серця ще більшою любов'ю до того, хто посланий до всього людства як «милість для світів»? — нагадує Олег Гузік 107-й аят сури «Аль-Анбія» з Корану. — Для мусульман пророк Мухаммад (мир йому і благословення) — це приклад просвітництва й добрих справ, і тому ми відзначаємо Мавлід, проводячи протягом усього місяця рабі аль-авваль просвітницькі заходи та практичні акції під загальною назвою «Мухаммад — милість для світів», втілюючи таким чином настанови Посланця (мир йому і благословення). Цього року через пандемію коронавірусної інфекції ми дещо обмежені в можливості збирати людей на масові заходи, тому більшість конференцій, семінарів, лекцій і круглих столів відбудуться онлайн, у режимі відеоконференцій".

Усі п'ятничні хутби (проповіді) в мечетях ДУМУ «Умма» будуть присвячені постаті Пророка (мир йому і благословення); заплановано кілька семінарів для дорослої та дитячої авдиторії.

У перших числах листопада (попередньо — 7.11.2020 р.) відбудеться онлайн-презентація нового видання — перекладу українською мовою книги «Життєпис пророка Мухаммада».

Відеоконференція, на яку запрошують як мусульман, так і послідовників інших релігій, передбачає можливість поставити питання, поспілкуватися з організаторами та учасниками.

Щодо офлайн-заходів — їх проводитимуть в усіх ісламських культурних центрах країни з дотриманням протиепідемічних вимог: лекції з історії Ісламу, уроки Корану для різних вікових категорій, дитячі конкурси на знання біографії пророка Мухаммада (мир йому і благословення).

XXI Всеукраїнський конкурс читців Корану відбудеться в столичному Ісламському культурному центрі 14–15 листопада.

У кількох містах у рамках просвітницької акції «Мухаммад — милість для світів» просто на вулицях відбуватимуться опитування «Що ти знаєш про цю людину?», під час яких містяни зможуть поставити і свої запитання про Посланця (мир йому і благословення), дізнатися про значення Мухаммада для мусульман і про суть принесеного ним людям віровчення, а також про життя послідовників Ісламу в Україні. Стартувала серія опитувань зі Львова.

У дні Мавліду зазвичай збираються для читання Корану, слухання розповідей про знаменні події, пов’язані з народженням пророка Мухаммада, а також роздають милостиню нужденним.

Як сказано у повідомленні, українські мусульмани продовжують цю добру традицію, допомагаючи малозабезпеченим — при цьому підтримку надають не тільки одновірцям: щотижня волонтери-мусульмани готують гарячі обіди й годують безхатьків, допомагають постраждалим від пожеж, що охопили значні території на сході України, не припиняють піклуватися про підопічних інтернатних закладів і хоспісу.

Завдяки пожертвам мусульман уже десятки родин, зокрема переселенців з окупованих територій, стали власниками худоби: отара зі 102 кіз розійшлася обійстями малозабезпечених, а днями ще дві родини з Новоолексіївки Херсонської области отримали «годувальниць».

Серед добрих справ і традиційне озеленення міст України та інші екологічні акції.

Довідка: Мавлід — день народження пророка Мухаммада — чи не єдине нововведення в Ісламі, схвалене шаріатом. Його почали відзначати за три століття від часу виникнення Ісламу. Пророк Мухаммад народився 570 року у священному місті Мецці. Ця подія, як кажуть тлумачі Корану, відбулася третього місяця за місячним календарем. Батько посланця Аллага вмер незадовго перед його народженням. Матері Мухаммада, Аміні, ангел повідомив у сні, що вона носить під серцем незвичайну дитину.