Created with Sketch.

Українські Сестри Святого Йосифа РКЦ отримали нову настоятельку

13.05.2025, 11:30

Українська делегатура Згромадження Сестер Святого Йосифа РКЦ отримала нове керівництво. У Львові відбулося представлення її настоятельки, радниць та економки.

Про це повідомляє Духовна велич Львова.

Оголошення нового керівництва Української делегатури (провінції) Згромадження сестер святого Йосифа відбулося 9 травня в монастирі сестер на вул. Коперника у Львові. Нову раду оголосила Генеральна Настоятелька Згромадження с. Ванда Матисік.

Настоятелькою Української делегатури стала с. Марлєна Куц. Радницями обрали с. Антонетту Соліло і с. Теону Олянін. А с. Тобіаша Сємек, попередня настоятелька Делегатури, буде її економкою.

«Просимо про дари Святого Духа для наших сестер та відкритість сердець на пошук та виконання Божої волі», – закликали у Згромадженні.

Згромадження Сестер Святого Йосифа було засноване у Львові в 1884 році. Його започаткував римо-католицький священик Зигмунт Гораздовський (згодом проголошений святим), а співзасновницею була перша Генеральна настоятелька сестра Саломеа Данек. До Другої світової війни Генеральний дім Згромадження розташовувався у Львові на вул. Курковій (тепер вул. Лисенка, 53). Згромадження опікувалося людьми в потребі – бездомними, безробітними, важкохворими, покинутими дітьми та літніми особами. До сестер-йосифіток також належала с. Отилія Саха, відома своїми глибокими містичними переживаннями та жертовним служінням хворим і знедоленим.

У 1946 році під тиском радянської влади Генеральний дім переїхав до міста Тарнова (Польща). З 1970-х років осередки Згромадження було створено в різних країнах Європи, Південної Америки та Африки. У 1991 році сестри-йосифітки повернулись до Львова. Зараз Згромадження нараховує близько 500 сестер і функціонує в 11 країнах світу.

У Львові діє Українська делегатура Згромадження Сестер Святого Йосифа.

Читайте також
Католики Петиція про повернення Католицькій Церкві будівлі колишньої школи та семінарії в Одесі набрала голоси
Сьогодні, 09:44
Католики У костелі Святого Миколая в Києві погасили марку до 25-річчя візиту Папи Івана Павла ІІ
13 травня, 12:45
Католики У Києві в костелі св.Миколая відбудуться урочистості з нагоди 25-річчя візиту святого Папи Івана Павла ІІ в Україну
13 травня, 14:20
Католики У Львові відбудеться велопроща слідами Івана Павла ІІ
13 травня, 10:23