Український католицький університет (УКУ) очолив рейтинг вишів для ІТ-галузі 2020

Український католицький університет (УКУ) очолив рейтинг вишів для ІТ-галузі 2020 - фото 1
DOU представив оновлений рейтинг вишів для ІТ-галузі, що побудований на результатах вступної кампанії 2020 року.

В ньому є перелік вишів, які були найпопулярнішими і куди прагнули вступити майбутні ІТ-спеціалісти абітурієнти з найвищим конкурсним балом.

Перший рейтинг вишів вийшов на DOU 2016 року, тоді за основу взяли думки студентів та випускників університетів і щороку проводили опитування. Але цьогоріч вирішили вирішили змінити методологію і відмовитися від опитувань.

Порахували рейтинг кожного ЗВО, що має IT та дотичні спеціальності, на основі даних з ЄДЕБО. Зосередилися на рівні підготовки абітурієнтів і популярності спеціальностей і вирахували рейтинг, використовуючи середній конкурсний бал на спеціальність, «зважений» на частку заявок на неї у виші. Припустимо, що в університеті дві IT-спеціальності із середніми балами 170 і 150. При цьому на першу спеціальність надійшло 70% всіх заявок, на другу — 30% заявок. Якщо взяти середнє арифметичне, то вийде 160 балів. Це не буде цілком показувати популярність/затребуваність спеціальностей у закладі вищої освіти. Тому ми вирішили «зважувати» середній бал спеціальності на частку заявок на спеціальність. Тобто в нашому прикладі рейтинг вишу: (170*0,7)+(150*0,3) = 164 бали.

Спеціальності, які аналізували: «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Комп’ютерна інженерія», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Інформаційні системи та технології», «Системний аналіз», «Телекомунікації та радіотехніка», «Прикладна математика», «Математика», «Електроніка», «Прикладна фізика та наноматеріали».

Український католицький університет (УКУ) очолив рейтинг вишів для ІТ-галузі 2020 - фото 59572

 

УКУ, Шевченка і Львівська політехніка очолюють рейтинг

У рейтингу представлені виші, що отримали не менше як 200 заявок на всі IT-спеціальності. І навіть з цим бар’єром у перелік потрапили 82 університети.

Український католицький університет посідає перше місце за середньозваженим балом заяв на IT-спеціальності (середньозважений бал — 189,15). Далі з мінімальним розривом між собою йдуть КНУ ім. Шевченка (175,54), Львівська політехніка (175,46) та Києво-Могилянська академія (174,04). Замикає п’ятірку — ЛНУ ім. Франка (169,35). Наступними за рейтингом є КПІ ім. Сікорського, Сумський державний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, ХНУ ім. Каразіна та Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

Додамо, DOU — вебсайт з елементами колективного блогу в Україні, створений для розповсюдження новин, аналітичних статей та свіжої інформації, пов'язаної з інформаційними технологіями.

Детальніше читайте тут.

Теги: #УКУ