УКУ та Чиказька єпархія УГКЦ співпрацюватимуть задля підтримки діяльності Місійного інституту

06.01.2023, 16:01
Католики
УКУ та Чиказька єпархія УГКЦ співпрацюватимуть задля підтримки діяльності Місійного інституту - фото 1
Український католицький університет на чолі з ректором о. Богданом Прахом спільно з деканом Філософсько-богословського факультету о. Юрієм Щурком 5 січня підписали договір про співпрацю з правлячим архиєреєм єпархії святого Миколая у Чикаго владикою Венедиктом (Алексійчуком), задля підтримки діяльності Місійного інституту.

У межах співпраці Український католицький університет та Місійний інститут Чиказької єпархії святого Миколая надають можливості для обміну досвідом між викладачами Філософсько-богословського факультету УКУ та Інституту через впровадження програм стажування, участі у спільних дослідницьких проєктах тощо. Також договір передбачає видання спільних сертифікатів по звершенню програми Місійного інституту для підготовки співців, дияконів, катехитів і християнських лідерів.

 

УКУ та Чиказька єпархія УГКЦ співпрацюватимуть задля підтримки діяльності Місійного інституту_1
Владика Венедикт та о. Богдан Прах під час підписання договору про співпрацю

«Для нас, як для університету, є надзвичайно цінним, що українські єпархії, особливо за кордоном відчувають потребу співпраці в інтелектуальній та формаційній сферах. Думка українських богословів, науковців є рівноцінною до закордонних колег. Ба більше, вона адаптована до нашого контексту та розуміння українських потреб. А в часі війни саме українські науковці найкраще розуміють виклики, випробування, особливості душпастирювання і служіння», ― зазначив отець-ректор УКУ о. Богдан Прах.

Владика Венедикт Алексійчук зазначив, що Місійний інститут в Чиказькій єпархії був створений для формації мирян: «Я переконаний, що багато людей мають досвід зустрічі з Богом, але вони не знають, як передати цей досвід. Місійний інститут має три важливих напрямки: постійна формація священників; вишкіл дияконів, дяків, катехитів і християнських лідерів; школа євангелізації, де ми, як єпархія, маємо відповідальність формувати і виховувати мирян. Для нас важливо бути з УКУ та частиною УКУ, адже університет має величезний досвід в науковій і освітній діяльності. Цей договір ― лише початок співпраці».

УКУ та Чиказька єпархія УГКЦ співпрацюватимуть задля підтримки діяльності Місійного інституту_2
Отець Юрій Щурко, владика Венедикт, отець-ректор Богдан Прах

Додамо, 8 грудня 1973 року Патріарх Йосиф Сліпий, дбаючи про освіту і розвиток науки для українців, після створення Українського католицького університету св. Климента Папи в Римі, заснував Філію УКУ в Чикаго. Співпраця УКУ з Місійним інститутом Чиказької єпархії УГКЦ є продовженням служіння Українського католицького університету українській Церкві в Америці, зокрема українській діаспорі в Чикаго, яка тоді відгукнулася на ініціативу Патріарха і до нині продовжує підтримувати діяльність УКУ у Львові.

УКУ та Чиказька єпархія УГКЦ співпрацюватимуть задля підтримки діяльності Місійного інституту_3
Владика Венедикт, єпископ Єпархії святого Миколая з осідком у Чикаго