Помер відомий релігієзнавець Ігор Козловський

06.09.2023, 13:39
Культура
Помер відомий релігієзнавець Ігор Козловський - фото 1
Вночі, з 5 на 6 вересня, внаслідок серцевого нападу на 70-му році життя відійшов у засвіти Ігор Козловський, український вчений-релігієзнавець, письменник, громадський діяч, в'язень катівень т.зв. "Донецької народної республіки" (перебував у полоні майже 2 роки).

Про це повідомила його колега д-р Людмила Филипович.

Біографія (дані Вікіпедії):

Ігор Анатолійович Козловський народився 16 лютого 1954 року в Донецьку. Закінчив історичний факультет Донецького держуніверситету, пізніше завершив аспірантуру в Інституті історії НАНУ.

З 1980 по 2001 роки працював у Донецькому обласному виконкомі, а потім у Донецькій обласній державній адміністрації на різних посадах у справах релігій (референт, старший референт, головний спеціаліст, начальник обласного відділу у справах релігій).

Наприкінці 1980-х років підтримав рух за відродження українського козацтва. Ігор Козловський походить зі старовинного козацького роду, історія якого сягає XVI—XVII століть. Його пращури брали активну участь у вирішенні історичної долі України.

З 2001 року займався науковою та викладацькою діяльністю у різних вишах. Створив і очолював Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків.

У 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за темою «Церква Христова (Church of Christ) в контексті Реставраційного руху в християнстві: передумови виникнення, етапи розвитку і проблеми сьогодення».

27 січня 2016 року захоплений бойовиками так званої «Донецької народної республіки» за проукраїнську позицію, пережив тортурування і перебував у полоні майже 2 роки (700 днів) до 27 грудня 2017 року. Звільнений з полону за обміном. В'язень сумління.

У 2020-тих роках — старший науковий співробітник у Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України.

Автор понад 50 наукових книг та понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових періодичних виданнях, а також поетичних збірок та прозових творів.