Унаслідок атак РФ зазнали руйнувань уже щонайменше 116 споруд духовного значення, - ДЕСС

09.05.2022, 11:34
Держава
Унаслідок атак РФ зазнали руйнувань уже щонайменше 116 споруд духовного значення, - ДЕСС - фото 1
Агресивна атака російських військ руйнує християнські храми та інші святині релігійних спільнот України: з 24 лютого зазнали руйнувань уже щонайменше 116 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель) у щонайменше тринадцяти областях України: Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумський, Харківській, Херсонській та Чернігівській.

Про це йдеться у звіті Держслужби України з етнополітики та свободи совісті.

Переважна більшість із них (91 зі 116) ‒ православні храми. Руйнувань зазнали також мечеті, синагоги, католицькі та протестантські церкви, релігійні освітні заклади та важливі адміністративні будівлі релігійних організацій.

Найбільше об’єктів, що зазнали руйнувань внаслідок вторгнення РФ в Україну, на сьогодні виявлено в Донецькій, Київській і Харківській областях (щонайменше 20 у кожній з них). Відповідно, у цих трьох областях понад половина з усіх зафіксованих нині випадків ушкоджень сакральних споруд України.

Інтерактивна мапа ДЕСС дає змогу побачити всі постраждалі об’єкти та вибрати візуалізацію за релігійною спільнотою.

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення РФ до України для релігійних спільнот ДЕСС просить надсилати на [email protected]. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Також заохочує реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії: https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Переглянути зафіксовані воєнні злочини можна тут.