Університет Нотр-Дам у США розширює партнерство з УКУ

14.05.2022, 11:20
Католики
Університет Нотр-Дам у США розширює партнерство з УКУ - фото 1
Президент Університету Нотр-Дам отець Джон І. Дженкінс та архиєпископ-митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк, президент Українського католицького університету, 13 травня уклали угоду про значне розширення академічної, духовної та культурної співпраці між університетами. Розширення співпраці анонсували напередодні вручення митрополитові Борису почесного докторату Університету Нотр-Дам, яке відбудеться в неділю під час 177-х випускних урочистостей.

«Ми солідарні з мужнім народом України та з нашими давніми партнерами в УКУ, – прокоментував президент Нотр-Даму отець Дженкінс. – Університет протягом багатьох років, через свій Інститут Нановіка (Nanovic Institute for European Studies) приймав гостьових науковців з УКУ, а наші науковці працювали в Україні. Зараз, коли українці протистоять вторгненню Росії, роль УКУ та українських університетів стала ще важливішою: як у підтримці українських науковців та дослідників, так і у підготовці до відбудови зруйнованої війною країни. У розмовах з нашими колегами з УКУ ми прийшли до низки ініціатив, що повинні надати суттєву підтримку та поглибити нашу співпрацю.Ми маємо спільне бажання розвивати академічну співпрацю між нашими установами та відкривати нові сфери досліджень, які з’являються внаслідок війни, і які б могли принести користь громадянському суспільству в Україні»».

Нові ініціативи зосереджені на взаємодії зі студентами та викладачами Українського католицького університету на кампусі Нотр-Дам (штат Індіана) та його філіях по всьому світу, а також у наданні можливостей викладачам і адміністрації Нотр-Даму співпрацювати з УКУ на його кампусі у Львові.

Університет Нотр-Дам у США розширює партнерство з УКУ_1
Президент Університету Нотр-Дам, о. Джон Дженкінс та владика Борис Ґудзяк, липень 2019 р., УКУ

«Нотр-Дам дав відважну та виняткову відповідь на вторгнення Росії в Україну. Вона є промовистим свідченням того, що керівництво і викладачі університету вміють щиро любити, приймати тих, хто страждає, служити, благословляти та підтримувати. Глибоко ціную нашу дружбу з Університетом Нотр-Дам, яка почалася 18 років тому зі співпраці з Інститутом Нановіка під керівництвом Джима МакАдамса і продовжується з нинішнім директором Клеменсом Седмаком та його чудовою командою. Ми мали за честь отримати нагороду Нотр-Даму і приймати делегацію університету у Львові в 2019 році. Тож сподіваємося, що наші академічні й особисті стосунки розвиватимуться надалі», – зазначив архиєпископ Борис Ґудзяк.

Розширення співпраці – загальним обсягом на два мільйони доларів протягом першого року – розпочнеться у наступному навчальному році і включатиме п’ять основних компонентів. Окрім того, що студенти бакалаврських і магістерських програм УКУ отримають можливість кожного семестру навчатися в Нотр-Дам, аспіранти УКУ зможуть подати заявки на навчання в одній із п’яти глобальних філій університету Нотр-Дам: у Пекіні, Дубліні, Єрусалимі, Лондоні та Римі. Університет також запропонує дослідницькі гранти для співпраці між його викладачами і науковцями УКУ, а також кожного року спонсоруватиме гостювання на кампусі протягом семестру двох стипендіатів викладачів УКУ. Також Університет надасть гранти на підтримку співпраці між адміністрацією Університету Нотр-Дам та УКУ. Оцінювання успішності цієї програми та внесення змін у її перебіг здійснюватиметься щороку спільно Університетом Нотр-Дам та Українським католицьким університетом.

Отець Богдан Прах, ректор УКУ, назвав Університет Нотр-Даму – одним із найкращих університетів світу, зокрема у глобальній сім’ї католицьких університетів.

"Це наші надійні партнери протягом багатьох років, викладачі та працівники УКУ брали участь у стажуваннях та спільних обмінах. Розширення академічного, релігійного та культурного партнерства між нашими університетами у часі війни – це не лише нагода для нас почерпнути зі світового досвіду, а й можливість поділитися. Україна проходить зараз процес карколомних змін: ми вчимося дуже швидко і в надскладних умовах. Не знаю, чи хтось мав наскільки швидкий навчальний процес, як зараз маємо ми в умовах повномасштабної війни. Тож хочемо також поділитися цим досвідом зі світом: як у кризових умовах працювати, вчитися, навчати. Переконаний, що співпраця між нашими університетами взаємно збагатить обидві сторони", - наголосив він.