• Головна
  • Новини
  • УПЦ (МП) хоче, аби "Основи християнської етики" викладали по всій Україні...

УПЦ (МП) хоче, аби "Основи християнської етики" викладали по всій Україні

25.10.2012, 09:15
УПЦ (МП) хоче, аби "Основи християнської етики" викладали по всій Україні - фото 1
На сьогодні викладання «Основ християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі» здійснюється у 30% шкіл України. Лише за останній рік кількість відповідних навчальних закладів зросла майже на 10%, повідомляє "Релігія в Україні".

1349085779_12364.jpgНа сьогодні викладання «Основ християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі» здійснюється у 30% шкіл України. Лише за останній рік кількість відповідних навчальних закладів зросла майже на 10%, повідомляє "Релігія в Україні".

За інформацією Міністерства освіти і науки України викладання християнської етики ще не знайшло широкого поширення в багатьох областях України, насамперед в Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівських областях.

У зв’язку із цим Синодальний відділ УПЦ (МП), який займається питаннями освіти, звернувся із листом до Міносвіти сприяти подальшому впровадженню викладання предметів «Біблійна історія та християнська етика», «Основи християнської етики» та «Християнська етика в українській культурі» у загальноосвітніх навчальних закладах, зокрема шляхом активного інформування батьків – вірних УПЦ (МП) щодо їхніх прав, через наявні церковні можливості.

Відповідно до концептуальних засад, затверджених Міністерством освіти і науки України у 2006 р., міжцерковна робоча група, в якій бере участь і УПЦ (МП), підготовила навчальні матеріали з «Основ християнської етики» для 5-6 класів, а також розпочато роботу на програмою даного курсу для 7-12 класів.

Викладання основ християнської етики здійснюється на факультативних засадах за наявності відповідного бажання та волевиявлення батьків. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. № 128 та листа заступника Міністра освіти і науки від 18.08.2005 р. № 1/9-436 для запровадження такого викладання у міській місцевості необхідно 8 бажаючих учнів, а у сільській місцевості – 4 учні.