УПЦ МП хоче організувати Хресну ходу до Маріуполя

22.04.2022, 10:01
Культура
УПЦ МП хоче організувати Хресну ходу до Маріуполя - фото 1
УПЦ МП готова проести Хресну ходу від міста Оріхів Запорізької області до заводу «Азовсталь» у місті Маріуполь, щоби допомогти вивезти з міста жителів та поранених.

Про це йдеться зверненні Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія.

"З глибоким сумом спостерігаю за тим, що цими днями відбувається у місті Маріуполі. Відчуття сердечної скорботи спонукає в переддень головного християнського свята — Світлого Христового Воскресіння звернути увагу на необхідність порятунку тих, хто, залишившись у багатостраждальному Маріуполі, опинився в умовах гуманітарної катастрофи. До сьогодні у межах міста залишається велика кількість мирних жителів, серед яких багато дітей та літніх людей. Пораненим військовослужбовцям потрібна термінова медична допомога. Тіла загиблих мають бути передані їхнім родинам для належного поховання", - йдеться у документі.

"У зв’язку з цим, Українська Православна Церква, силами єпископату, духовенства, чернецтва і вірян, готова організувати молитовну ходу від міста Оріхів Запорізької області до заводу «Азовсталь» у місті Маріуполь з метою надання невідкладної допомоги та виведення мирних жителів. Також хода могла б вивезти поранених військових і забрати тіла загиблих", - зазначає Митрополит Онуфрій.

Предстоятель УПЦ МП також просить в період зі Страсної П’ятниці (22 квітня) до Світлого Христового Воскресіння (24 квітня) на території Маріуполя та його околицях забезпечити режим припинення вогню і надати гуманітарний коридор для проходження молитовної ходи.