• Головна
  • Новини
  • УПЦ (МП) хоче відібрати головний храм ПЦУ у Вінниці,- митрополит Симеон (оновлено)...

УПЦ (МП) хоче відібрати головний храм ПЦУ у Вінниці,- митрополит Симеон (оновлено)

13.07.2019, 16:58
УПЦ (МП) хоче відібрати головний храм ПЦУ у Вінниці,- митрополит Симеон (оновлено) - фото 1
Митрополит Вінницький і Барський Симеон заявляє про спроби Московського Патріархату повернути собі головний храм Вінниці – Спасо-Преображенський кафедральний собор, громада якого перейшла до ПЦУ.

У Вінниці сьогодні прихильники УПЦ МП проводять богослужіння під Спасо-Преображенським кафедральним собором, який нині належить єпархії ПЦУ. В УПЦ МП це вважають своїм правом. Натомість митрополит ПЦУ Симеон закликав патріотів стати на захист своєї Української Церкви і українського собору.

Вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор

Конфлікт за храм розпочався у грудні 2018 року, коли митрополит Вінницький Симеон вирішив приєднатися до створення Православної Церкви України, розповідає власкор РІСУ Олена Петрик. 15 грудня, коли владик відбув на об’єднавчий собор, у Вінниці нібито була спроба захопити собор, щоби він не перейшов до ПЦУ слідом за владикою. Але нічого не сталося — громада залишилася вірною своєму митрополитові.

«Це було добровільне рішення, яке підтримала більшість соборного духовенства і вірян, — каже митрополит Симеон. — У соборі йде активне духовне життя. Щоденно проходять богослужіння. У святкові і недільні дні служиться по дві-три літургії і храм переповнений, співають дорослий і дитячий хори, ведуться заняття недільної школи. Щодня десятки людей приходять на катехізичні бесіди. Сотні людей за останні пів року прийняли хрещення у нашому храмі. Люди розуміють Євангеліє і молитви, які читають рідною мовою.

Але таке духовне життя не подобається ворогу роду людського – дияволу. І знаряддям своєї боротьби і помсти він обрав наших братів, які з тих чи інших причин не захотіли підтримати Православну Церкву України, а залишилися у єдності із Московським патріархатом».

Прихильники Московського патріархату уже декілька разів приходили до Спасо–Преображенського собору. Священики та віряни МП збиралися біля могили митрополита Макарія, яка є ліворуч від входу до храму, і здійснювали там молитву.

Прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ МП протоєрей Володимир Бочков підтвердив інформацію, що цієї неділі віряни та священники прийдуть до Спасо-Преображенського собору на молитву. Таке богослужіння провокацією не називає. Каже, що ніхто не ставить перед собою за мету робити силові акції чи захоплювати храм. Громада та духовенство просто збереться на молебень.

«Громада не може існувати без Богослужбового життя, тому віряни та духівники зберуться біля собору і відправлять молебень, — каже прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ(МП) протоієрей Володимир Бочков. — Справа в тому, що коли митрополит Симеон перевів кафедральний собор до ПЦУ, звісно, з ним пішла певна кількість соборного духовенства і соборних парафіян, але є люди, які не підтримали митрополити Симеона. Вони розійшлися по інших храмах, але зберегли громаду собору. Ці віряни підтримують стосунки, спілкуються. Ось тому, що ці люди індентифікують себе як парафіяни Спасо-Преображенського собору, а зараз, коли цей храм знаходиться під ПЦУ, вони не можуть туди ходити, відтак вирішили збиратися біля собору і правити молебні. До того ж, нам такий приклад дали представники єпархія ПЦУ. Оскільки там, де вони зареєстрували свої громади на противагу нашим громад, також щонеділі проводять Богослужіння під храмами. Такі випадки є у Луці-Мелешківській, Пеньківці, ще кількох селах. Вони самі нам показують такий приклад. Тому ми також молитимемося біля собору. І плануємо робити це щонеділі».

На сайті Вінницько–Барської єпархії ПЦУ 12 липня опублікували звернення митрополита Симеона. Він усіх вірян запрошує у неділю, 14 липня, на спільний молебень в храмі, а керівництво та духовенство Вінницької єпархії УПЦ МП закликає не робити вчинків, наслідки від яких можуть бути непоправимими. Митрополит Симеон припускає, що дії його колег із Вінницької єпархії МП — це спроби дестабілізації релігійної ситуації у Вінницькому регіоні.

«Це ще один прояв гібридної війни, яка ведеться проти України на усіх фронтах, у тому числі на релігійному, — твердить владика Симеон. — Представники Московського патріархату не приховують своєї мети. Вони хочуть забрати собор у Православної Церкви України. Для чого? Для того, щоби в Преображенському соборі не звучала українська мова, щоби з амвону проклинали до десятого коліна тих з вас, хто прагне Української Церкви, щоби в соборі провідували не Христову віру, а ідеологію так званого "русского міра".

Але ми з вами не дамо їм зробити цього. У нашому соборі звучатиме українська мова. І Отче наш ми будемо промовляти українською. Ми будемо молитися за Богом бережену Україну нашу, за владу, військо і народ її, за воїнів, які загинули і тих, які сьогодні захищають цілісність і незалежність нашої Держави. У нашому соборі не буде проповіді "русского міра", а буде слово про Христа і Його вчення. В нашому соборі ніхто і нікого не буде називати розкольником. Бо ми всі – православні українці – брати і сестри у Христі!», — йдеться у зверненні митрополита Симеона.

Він запевняє, що ПЦУ постала, щоби об’єднати православних жителів України та припинити чвари через те, що одні вважають себе правильними, канонічними, а інших називають розкольниками, людьми другого сорту.

«У нашому соборі ділити людей на правильних і неправильних не будуть. І я прошу, щоби ми всі разом захистили це наше спільне право. Тому закликаю усіх вірян Православної Церкви України, які живуть у Вінниці і за її межами і є патріотами своєї Української Церкви і українського Спасо-Преображенського собору, стати на захист нашої святині», — звернувся митрополит Вінницький Симеон.