• Головна
  • Новини
  • УПЦ (МП) намагається відсудити у Київського Патріархату церкву на Закарпатті...

УПЦ (МП) намагається відсудити у Київського Патріархату церкву на Закарпатті

03.12.2015, 10:39

УПЦ (МП) намагається відсудити церкву в Пилипці, громада якої перейшла в УПЦ КП. Хустська єпархія Української Православної Церкви (Московського Патріархату) через нову зареєстровану громаду УПЦ (МП) села Пилипець Міжгірського району подала до суду, щоб скасувати перереєстрацію місцевої громади як осередку УПЦ Київського Патріархату.

УПЦ (МП) намагається відсудити церкву в Пилипці, громада якої перейшла в УПЦ КП. Хустська єпархія Української Православної Церкви (Московського Патріархату) через нову зареєстровану громаду УПЦ (МП) села Пилипець Міжгірського району подала до суду, щоб скасувати перереєстрацію місцевої громади як осередку УПЦ Київського Патріархату. Про це розповів прес -секретар Хустської єпархії протоєрей Іван Розман, повідомляє Закрпаття онлайн.

Зі слів представника єпархії, за час, що минув після перереєстрації громади Різдва Богородиці у селі Пилипець на осередок Київського Патріархату, громада УПЦ (МП) повністю оновила своє керівництво, обрала «двадцятку» (парафіяльний актив). Тепер оновлена громада оскаржила у суді рішення Закарпатської ОДА, згідно з яким громаду перереєстрували як громаду УПЦ КП. Дата першого засідання суду ще не визначена.

Нагадаємо, у вересні 2015 року, обласна влада за бажанням громади села Пилипець перереєструвала її, змінивши її юрисдикцію. При цьому всі документи громади залишились у очільників того складу «двадцятки», який вирішив перейти до Київського Патріархату. В УПЦ (МП) вважають, що влада мала зареєструвати ще одну релігійну громаду іншої юрисдикції, а не проводити перереєстрацію шляхом референдуму.

Як відомо, 27 вересня представники УПЦ (МП) у Пилипці на Міжгірщині намагалися силою захопити церкву, громада якої перейшла до УПЦ КП.

Це викликало різку заяву з боку Закарпатської єпархії УПЦ КП.

Пізніше влада повідомила, що у конфлікті довкола церкви у Пилипці на Міжгірщині священнослужителі УПЦ КП та УПЦ (МП) знайшли порозуміння.