УПЦ (МП) не може отримати від парламенту податкових пільг

18.02.2011, 13:31
УПЦ (МП) не може отримати від парламенту податкових пільг - фото 1
Головне науково-експертне управління парламенту дійшло до висновку, що надання податкових пільг при будівництві Кафедрального собору Московського Патріархату у Києві призведе до появи тіньових схем ухилення від податків.

Кафедральний_собор_Воскресіння_Христового_УПЦ_(МП).jpgГоловне науково-експертне управління парламенту дійшло до висновку, що надання податкових пільг при будівництві Кафедрального собору Московського Патріархату у Києві призведе до появи тіньових схем ухилення від податків, повідомляє канал "24".

Про це йдеться в заключенні юристів, яке цитують ЗМІ. Нагадаємо, в грудні минулого року регіонали Олександр Єдін та Михайло Зубець запропонували на законодавчому рівні звільнити від сплати податків бізнес-структури, які причетні до будівництва цього собору.

Юристи кажуть, що надання пільг певній церкві суперечить 35 статті Конституції, згідно з якою церква відділена від держави. А ще документ не відповідає закону, в якому йдеться про рівність усіх релігійних організацій в Україні. Крім того, закон створить схему для ухиляння від сплати податку на прибуток, впевнені фахівці.

Відтак, перед законопроектом про податкові пільги для церкви загориться червоне світло. Це означає, що документ практично втратив шанси отримати 226 голосів в сесійній залі, кажуть експерти.