УПЦ МП проведе “зібрання постраждалих від гонінь” у Києво-Печерській лаврі, - ДФУ

УПЦ МП проведе “зібрання постраждалих від гонінь” у Києво-Печерській лаврі, - ДФУ - фото 1
У  Києво-Печерській лаврі 22 лютого 2021 року відбудеться так званий “Правозахисний форум”. У заході візьмуть участь декілька сотень “постраждалих від гонінь” священиків та представників громад УПЦ МП. Під час роботи форуму учасники планують обговорити “факти захоплення храмів” УПЦ МП, висловити невдоволення через обов’язок вказати у назві приналежність до країни-агресора – Росії.

Про це інформує “Духовний фронт” з посиланням на власні джерела.

“Захопленням храмів” в УПЦ МП називають свідомий вибір громади, зроблений шляхом голосування перейти до складу Православної Церкви України всупереч бажанню священика Московського Патріархату.

Окрім того, як йдеться у повідомленні, організатори та учасники планують висловити серйозну стурбованість тим, що після перейменування релігійної організації, її можуть позбавити пільг, якими наділені інші, українські конфесії та релігійні об’єднання, а також тим, що, на їхню думку, проти УПЦ МП також можуть бути запроваджені серйозні санкції.

За підсумками роботи форуму, організатори планують ухвалити колективне звернення до предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія (Березовського).

Вказаний документ має проголосити: вдячність всьому єпископату УПЦ МП за “стійкість віри” і за те, що не “не піддались спокусі зрадити Церкву і приєднатись до ПЦУ”; “небажання влади помічати напади на парафії та захоплення храмів”.

У зверненні, йдеться у повідомленні ДФУ, будуть перераховані, так звані, факти “гонінь на православних” з максимально широкою географією. Метою вказаного є створення образу масовості “гонінь”, які потребують негайної реакції. А реакція, яку мають запропонувати учасники та організатори форуму, імовірно, буде полягати у рішучих вимогах від органів державної влади скасувати всі факти перереєстрації парафій з УПЦ МП на ПЦУ.

Окрім цього, організатори планують просити Митрополита Онуфрія (Березовського) благословити вірян на “особливі молитовні стояння”.

“Особливі молитовні стояння” – це, за своєю суттю, мітинги прихильників “русского міра”, які, згідно з задумом Кремля, мають хвилею накрити Україну і, зокрема, Київ. Таким чином, предстоятеля УПЦ МП підведуть до думки про необхідність відновлення, так званого, політичного православ’я.

У Духовному фронті України попереджають:

"Після 22 лютого 2021 року варто очікувати масового подання заяв, скарг, звернень священиків та вірян УПЦ МП до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади щодо, нібито, незаконної перереєстрації громад та інших випадків “гонінь на православних”.

Вказані скарги, звернення та заяви з трибуни українського парламенту буде транслювати Вадим Новинський, який з 17 лютого цього року є співголовою міжфракційного депутатського об’єднання “За конфесійний мир в Україні”. Він же, імовірно, виступить головним спонсором “особливих молитовних стоянь”, тобто, мітингів на підтримку РПЦвУ та проти візиту до України Вселенського Патріарха.

Зрештою, охочих до участі у мітингах не бракуватиме. На початку цього року Союз православних братств України (СПБУ) та один з керівників цієї організації Валентин Лукіяник вже відзначились кількома схожими масовими акціями і пропонували митрополиту Онуфрію (Березовському) “об’єднати зусилля у боротьбі з ПЦУ та іншими ворогами православ’я”.

У такий спосіб Кремль та російські агенти впливу в Україні у повній мірі скористаються УПЦ МП у власних геополітичних цілях. А віряни вказаної конфесії просто будуть цинічно використані в результаті своєї наївності та небажання критично осмислити інформацію, яка лунає з вуст прихильників “русского міра”".