УПЦ МП влаштувала церковний празник у розгромленому росіянами Маріуполі

03 травня, 09:38
Суспільство
УПЦ МП влаштувала церковний празник у розгромленому росіянами Маріуполі - фото 1
29 квітня 2022 року в одному з найбільш постраждалих храмів Маріуполя – Михайлівському соборі – відсвяткували престольне свято на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело».

Про це повідомляє прес-служба Донецької єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Літургію очолив благочинний Михайлівського округу міста Маріуполя, настоятель храму протоєрей Олексій Устименко, якому співслужили благочинний Новоазовського округу протоєрей Іоанн Сологуб та священики з найближчих парафій.

"Нижній храм освячений на честь ікони Пресвятої Богородиці, що називається «Живоносне джерело». У соборі зберігається список цього образу, написаний ще в XIX столітті. Святиня пережила події богоборства минулого століття, Велику Вітчизняну війну, вдалося її зберегти і в цей надтяжкий час для городян та всього народу", - йдеться в повідомлення УПЦ МП.

Нагадаємо, російська агресія проти України спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф.

У заблокованому загарбниками Маріуполі перебувають понад 100 тис. мирних людей.

За словами уповноваженої Верховної Ради Людмили Денісової, дії російської армії щодо жителів Маріуполя підпадають під визначення «геноцид».

За попередніми даними адміністрації Донецької області, у Маріуполі загинуло від 20 до 22 тисяч людей.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.