УПЦ МП захопила органний зал у Дніпрі

УПЦ МП захопила органний зал у Дніпрі - фото 1
У Дніпрі настоятель Свято-Миколаївського храму Дніпропетровської єпархії УПЦ МП єрей Костянтин Калашников повісив замки на двері входів до органної зали й опломбував їх печатками з реквізитами своєї релігійної організації.

Про це у Facebook пише директор-художній керівник Дніпропетровського Будинку органної та камерної Антон Чернета, передає Depo.Дніпро.

Священнослужителі Моспатріархату також вигнали з території охоронника органної зали й не допускають у приміщення творчий колектив.

На місце події була викликана поліція.

"На наші неодноразові прохання припинити ці дії, та звернутися за вирішенням юридичних аспектів ситуації у мирний спосіб до обласної ради, з боку настоятеля ніяких дій не відбувається. Діалог відсутній", – пише Чернета.

Нагадаємо, 30 грудня 2009 року тодішній голова обласної ради Юрій Вілкул видав Смирному довіреність, яка надавала йому змогу підписувати та укладати мирові угоди від імені Дніпропетровської обласної ради.

26 серпня 2010 року Смирним від імені облради була підписана мирова угода з релігійною громадою "Свято-миколаївський храм" УПЦ МП, згідно якої будівля органного залу перейшла у власність церкви.

З лютого 2017 року мешканці Дніпра намагаються повернути органний зал. У квітні 2017 року суд відмовився повертати органний зал громаді Дніпра.