• Головна
  • Новини
  • УПЦ (МП) зводить храм на честь російського імператора Миколи ІІ...

УПЦ (МП) зводить храм на честь російського імператора Миколи ІІ

22.07.2015, 11:41
УПЦ (МП) зводить храм на честь російського імператора Миколи ІІ - фото 1

У день пам'яті імператора Миколи II, імператриці Олександри, царевича Олексія і великих княгинь Ольги, Тетяни, Марії, Анастасії, яких РПЦ вважає страстотерпцями, єпископ Бердянський і Приморський УПЦ (МП) Єфрем (Яринко) відвідав чоловічий монастир, який зводять на честь Царствених мучеників неподалік с . Кінські Роздори, Пологівського району, що в Запорізькій області.

ArticleImages_52980_nikolay2.gifУ день пам'яті імператора Миколи II, імператриці Олександри, царевича Олексія і великих княгинь Ольги, Тетяни, Марії, Анастасії, яких РПЦ вважає страстотерпцями, єпископ Бердянський і Приморський УПЦ (МП) Єфрем (Яринко) відвідав чоловічий монастир, який зводять на честь Царствених мучеників неподалік с . Кінські Роздори, Пологівського району, що в Запорізькій області.

Бердянський архиєрей УПЦ (МП), як повідомляє сайт єпархії, здійснив молебень з читанням акафісту святим страстотерпцям.

За богослужінням молилися місцеве духовенство, парафіяни Преображенської церкви с. Кінські Роздори, а також паломники з Пологівського, Куйбишевського та Чернігівського районів.

Після закінчення молебню, єпископ Єфрем звернувся до віруючих з архипастирським словом, в якому розповів про життя «царствених страстотерпців», а після проповіді помазав присутніх святим єлеєм і кожному вручив іконку Божої Матері «Троєручиця - Бердянська».

Своє шанобливе ставлення до царської родини, якого ще за життя називали «Кривавий», висловив і колишній прес-секретар УПЦ (МП) о. Георгій Коваленко. На своїй сторінці у Фейсбук, він перепостив свій допис від 17 липня 2013 року, де закатованих Романових назвав «покровителями родини». Колишній речник УПЦ (МП), щоправда, одразу попередив, що монархізм та імперіалізм не визнає і «скептично» сприймає спроби політизувати їх образ.

«Як батько чотирьох дорослих дочок і одного маленького сина, щиро почитаю Царствених страстотерпців як небесних покровителів сім'ї і дуже скептично ставлюся до спроб політизувати їх образ або використовувати в політичних цілях. Цар відрікся від влади, не бажаючи за неї боротися з власним народом, одурманених революціонерами. Імперія зреклася царя, але сім'я залишилася йому вірна. Перед нами приклад любові і вірності аж до смерті ... », - пише священик УПЦ (МП).