В Александрії успішно завершилося засідання Міжнародної спільної богословської комісії з православно-католицьких відносин

В Александрії успішно завершилося засідання Міжнародної спільної богословської комісії з православно-католицьких відносин - фото 1
Засідання Міжнародної спільної богословської комісії, яке мало на меті сприяти діалогу та взаєморозумінню між Православною та Римо-Католицькою Церквами, успішно завершилося у Александрійському Патріархаті. Захід, який тривав з 1 по 7 червня, об’єднав 22 православних та 18 римо-католицьких духовних лідерів та представників богословської спільноти.

Патріарх Александрійський Феодор II висловив задоволення результатами зустрічі, закликаючи до миру та єдності. За оцінками експертів, зустріч створює підґрунтя для подальшого розвитку сприятливих взаємин між церковними спільнотами, повідомляє Orthodoxtimes.

Патріарх Феодор II зазначив, що це історичне богословське спілкування відбулося "в атмосфері єдності, яку він вітає".

Він зазначив, що незважаючи на існуючі поділи та протистояння в світі, які створюють напругу, Церква має принести мир, єдність та любов. Патріарх Александрійський підкреслив, що результати цього діалогу є прикладом доброї волі та дружньої співпраці, які приводять до більш сприятливого майбутнього взаєморозуміння, смирення і солідарності.

У рамках цього заходу, ввечері 6 червня, Генеральний консул Греції в Александрії, Атанасіос Коціоніс, організував прийом на честь учасників комісії. Під час прийому Патріарх Феодор II передав копію ікони Богородиці ручної роботи грецькому консулу в знак подяки за його сприяння в проведенні богословського діалогу, який відбувався у Александрії.

В Александрії успішно завершилося засідання Міжнародної спільної богословської комісії з православно-католицьких відносин - фото 115940

На думку експертів, зустрічі та спілкування між представниками різних релігійних спільнот завжди мають важливе значення, особливо в контексті сприяння миру та взаєморозумінню. Міжнародна спільна богословська комісія є цінною платформою для обговорення та пошуку спільних шляхів розвитку християнської віри. Успішне завершення цього засідання в Александрійському Патріархаті створює підґрунтя для подальшого розбудовування сприятливих взаємин між Православною та Римо-Католицькою Церквами.

Текст спільного документу, прийнятого на зустрічі