В Англії учасники фестивалю розпивали пиво на могилах церковного кладовища

28.09.2021, 09:20
Світові
В Англії учасники фестивалю розпивали пиво на могилах церковного кладовища - фото 1
У містечку Стоктон-на-Тіс англійського графства Дарем 26 вересня завершився чотириденний пивний фестиваль, який організували місцева церква й пивоварня. Жителів містечка обурили фото, на яких учасники фестивалю розпивали пиво на могилах поховання на території церкви.

Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на The Times.

Пивний фестиваль «Сент-Мері-Нортон» щороку відбувається в Стоктон-на-Тісі на території церкви імені Діви-Марії, зведеної близько 1020 року. Гроші, сплачені учасниками заходу, передають на реконструкцію будівлі.

Фестиваль є популярною місцевою подією, але у 2020 році був скасований через епідемію коронавірусу. Але цьогорічний захід викликав шквал критики прихожан і місцевих жителів після фото, на яких учасники користувалися могильними плитами як підставками для пива чи сиділи на могилах.

У місцевій Facebook-групі назвали ганебною поведінку не лише відвідувачів пивного фестивалю, а й управителів церкви — «за те, що вони дозволили такому статися». «Кладовища — це місця, де люди віддають шану і згадують своїх близьких, а не пивні сади», — йдеться в одному з дописів.

Частина дописувачів, однак, закликала інших не ставитися так серйозно до цього. «Я певен, що люди [поховані на кладовищі] були б раді тому, що є частиною святкування і щасливої миті. Прошу, насолоджуймося життям», — написав один із них.

Настоятель церкви Мартін Андерсон заявив, що шкодує через поширені фото людей, які розпивають пиво серед могил, і «попросив вибачення в тих, кого вони могли зачепити».

«Назагал, відвідувачі фестивалю з повагою ставилися до місця, а серед них відчувався дух спільноти й оптимізму. Але, як і в інших сферах життя, інколи є невелика група людей, які не бачать і не роблять речі так, як інші», — цитує Андерсона The Times.

Девід Додд, менеджер співорганізатора фестивалю — пивоварні «Три брати», у коментарі CNN заявив, що пиво до могил не підносили, а учасникам не казали, що його можна там розпивати. Додд пообіцяв на майбутніх фестивалях обгородити поховання, щоб люди туди не йшли, і встановити відповідні попереджувальні знаки.

На фестивалі «Сент-Мері-Нортон», як свідчила інформація організаторів, подавали 35 сортів пива й 17 — сидру. Вхід коштував три фунти стерлінгів, а напої — ще три-чотири за кухоль. Зібрані кошти (до 7000 фунтів стерлінгів) підуть на відновлення циферблату годинника церкви й заміни маятника.