В Ербілі обрано нового Патріарха Асірійської Церкви Сходу

10 вересня, 09:29
Світові
В Ербілі обрано нового Патріарха Асірійської Церкви Сходу - фото 1
Новий Католікос-Патріарх Асірійської Церкви Сходу, яка дотримується несторианского віровчення, обраний 8 вересня на Соборі в Ербілі (Курдська автономний район, Ірак).

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

Єпископ Каліфорнійський Мар Ава Ройел стане новим, 122-м Предстоятелем Асірійської Церкви Сходу. Його попередник - Католікос-Патріарх Мар Геваргіс III - оголосив про рішення піти на спокій за станом здоров'я. Інтронізація відбудеться 13 вересня в Ербілі.

Новий Предстоятель (світське ім'я - Девід Ройел) народився 4 липня 1975 року в Чикаго в родині ассірійських емігрантів. У 1992 році був висвячений на диякона Католікосом-Патріархом Мар Динхою IV.

У 2006 році висвячений на священика з возведенням у сан хорєпископа (відповідає чинові протоєрея в православній традиції), а в 2008 році возведений у сан архидиякона (відповідає чинові протопресвітера).

У 2008 році був висвячений на єпископа і призначений правлячим архиєреєм Каліфорнійської єпархії.

З 2015 року був секретарем Синоду, а також головою Комісії з міжцерковних зв'язків і розвитку освіти Ассірійської Церкви Сходу, з 2016 року - співголовою Комісії з діалогу між РПЦ і Асірійською Церквою Сходу.