В Греції підраховують кількість парафіян за допомогою фотоелементів

10.12.2021, 09:40
Світові
В Греції підраховують кількість парафіян за допомогою фотоелементів - фото 1
Рахувати парафіян за допомогою встановлених у дверях храму фотоелементів розпочали на парафії святого Георгія у грецькому місті Лариса. Електронні «очі» контролюють чисельність віруючих, не дозволяючи створювати штовханину під час Богослужіння і, таким чином, ускладнюючи поширення коронавірусу.

Про це та інші новації, що впроваджуються в парафіяльне життя, розповів настоятель храму священик Никифор Контогіанніс в ефірі шоу «Доброго ранку, Греція» на телеканалі ANT1, повідомляє Православная жизнь з посиланням на vimaorthodoxias.gr.

Як роз'яснив настоятель, уникнути скупчення людей у ​​приміщенні також допомагає великий екран, встановлений на зовнішній стіні храму. Бажаючі можуть спостерігати трансляцію Богослужіння з прилеглої території чи навіть онлайн.

Для більшої зручності, за його словами, створено додаток, за допомогою якого людина може поставити свічку у храмі, не виходячи з дому.

«Вона віртуально запалює свічку та називає імена, які хоче, щоб ми згадали», – поділився технологічним рішенням священик.

Як зазначає редакція, отець Никифор є настоятелем «тієї самої парафії», яка кілька днів тому домовилася з мікробіологічною лабораторією про проведення безкоштовного експрес-тесту для тих, хто бажає безперешкодно бути присутнім на Богослужіннях. Таким чином, виконується постанова влади Греції про перевірку тестів і сертифікатів вакцинації у парафіян при відвідуванні ними храмів.