На Імбросі відбулася Літургія з нагоди 60-ліття дияконського свячення Патріарха Варфоломія

На Імбросі відбулася Літургія з нагоди 60-ліття дияконського свячення Патріарха Варфоломія - фото 1
В Успенському кафедральному храмі о. Імброс відбулася Літургія з нагоди 60-ліття дияконського рукоположення Патріарха Варфоломія.

За повідомленням Orthodoxtimes, патріарше співслужіння Божественної Літургії відбулося за участі Вселенського Патріарха Варфоломія у супроводі Патріарха Олександрійського Феодора, Митрополита Київського Епіфанія, митрополита Маронейського Пантелеймона (представника Грецької Церкви) та митрополита Нектарія Кітіонського (представника Кіпрської Церкви).

Старший митрополит Халкідонський Еммануїл та архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій були присутні на Службі.

Вчора, виступаючи після закінчення Вечірні, Вселенський Патріарх Варфоломій розповів про єрархів, які були на святкування.

Про Олександрійського Патріарха Феодора, свого "близького соратника", Патріарх Варфоломій сказав, що він підтримував Вселенського Патріарха та Вселенський Патріархат не тільки на Священному Критському Синоді у 2016 році, а й з визнанням Автокефалії Церкви України, як це зробили архиєпископи Грецький Єронім та Кіпрський Хрисостомос.

Говорячи про Митрополита Епіфанія, Патріарх Варфоломій назвав його «новим лідером Православної Церкви», підкреслюючи, що він (Вселенський Патріарх) відгукнувся на прохання мільйонів православних країни і надав Томос про автокефалію Церкви України.

Він також згадував про свій найближчий візит до Києва, присвячений 30 -й річниці незалежності України.

Митрополит Київський, звертаючись до митрополита Імбрійського Кирила, наголосив, що «Я дуже радий бути сьогодні з вами тут, брати участь у радості Першого серед Предстоятелів, який святкує 60 років священства тут, на прекрасному острові Імброс».

На Імбросі відбулася Літургія з нагоди 60-ліття дияконського свячення Патріарха Варфоломія - фото 77182

 

 

Як РІСУ інформувала, напередодні, 12 серпня, Предстоятель ПЦУ очолив служіння вечірньої в храмі рідного села Патріарха Варфоломія – в присутності Вселенського та Олександрійського Патріархів, представників Церков Кіпру і Греції.