В Іспанії громада УГКЦ розпочала будівництво храму

30.08.2012, 11:10
Громада Української Греко-Католицької Церкви в Іспанії розпочала будівництво власного храму Святих Кирила і Методія.

Громада Української Греко-Католицької Церкви в Іспанії розпочала будівництво власного храму Святих Кирила і Методія.

26 серпня 2012 року в м. Уельва, що в Іспанії, владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, освятив хрест, наріжний камінь та ікону святих рівноапостольних Кирила і Методія, на честь яких і буде зведено новий храм.

Ця подія викликала великий резонанс серед всіх українців в Іспанії, адже серед присутніх на освяченні були греко-католики із Севільї, Хересу, Альмерії та Португалії, - повідомили у прес-службі парафії.

Перед освяченням о. Дмитро (Савчук), парох місцевої громади УГКЦ, зачитав Фундаційну грамоту українською та іспанською мовами, яку було вкладено в капсулу. Слід відзначити, що гості із Португалії подарували парафіянам м. Уельва ікону з зображенням святих Кирила і Методія.

У храмі Святого апостола Петра розпочалася Архиєрейська Служба Божа, яку очолив владика Діонісій. У своєму слові до парафіян він наголосив на важливості побудови нового українського храму УГКЦ в Іспанії, тому що «українці, які тут проживають, – вже не заробітчани, а нова українська діаспора». На думку промовця, майбутній храм має стати не тільки духовним, а й важливим культурним центром, який допоможе вірним, котрі зараз відірвані від рідної землі, «не втратити в серцях України». Владика подякував Єпарху Хосе Вілаплану за сприяння в розвитку УГКЦ в м. Уельві, представникам мерії та Уряду за виділення земельної ділянки для побудови храму. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.