В Києві відбулася конференція Українського Євангелічного Альянсу
20 березня в Києві відбулася II щорічна конференція Українського Євангелічного Альянсу, на яку зібралися делегати з різних областей України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт альянсу.
Гостем та одним із спікерів Конференції був Ульріх Матерне, офіційний представник Німецького Євангелічного Альянсу, уповноважений по Східній Європі.
Український Євангелічний Альянс (УЄА) є частиною всесвітнього руху, початок якому було покладено в 1846 році. Саме тоді у Лондоні було створено Європейський Євангелічний Альянс, який згодом поширив свій вплив на інші континенти.
З часу заснування Альянсу і по цей день головною метою руху є подолання негативних наслідків розділення серед християн, а також досягнення єдності, до якої закликає Ісус Христос: «Щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, щоб увірував світ, що Мене Ти послав» (Ін. 17:21-22).
На сьогодні у Всесвітній Євангелічний Альянс входять національні Альянси 129 країн світу. Рух об’єднує 200 млн. церков, 600 млн. віруючих, більше 100 міжнародних організацій в усьому світі і має офіційний статус радника при ООН на рівні з Ватиканом і Православним Вселенським Патріархатом.
Україна долучилася до Всесвітнього Євангелічного Альянсу (ВЕА) у 2003 році. Тоді в Одесі на базі Християнського гуманітарно-економічного університету (ХГЕУ) було створено Одеський Євангелічний Альянс. А у 2010 році з’явився і був зареєстрований Український Євангелічний Альянс, який на сьогодні має представництва в Одеській, Житомирській, Донецькій, Дніпропетровській, Волинській областях та в Києві. Керівником обрано академіка, ректора ХГЕУ, доктора економічних наук — Ростислава Крижановського, Генеральним Секретарем – Голову Спілки християнських письменників України, пастора і письменника Костянтина Шаповалова.
Основні цілі Українського Альянсу збігаються з цілями ВЕА: спільне вивчення Святого Письма та проголошення його як богодухновенного і абсолютного авторитету у всіх питаннях віри та життя; проведення спільних молитов, євангелізації, соціальна робота, доброчинність та захист прав і релігійної свободи людини. Окрім вищеперерахованих завдань Світовий Альянс активно виступає проти гонінь на християн, відстоюючи їх права і свободи, веде боротьбу зі СНІДом, надає економічну та миротворчу допомогу.