• Головна
  • Новини
  • В.Литвин: «Йде боротьба між депутатами, хто заручиться підтримкою тієї чи іншої конфесії перед виборами»...

В.Литвин: «Йде боротьба між депутатами, хто заручиться підтримкою тієї чи іншої конфесії перед виборами»

13.02.2012, 10:33
В.Литвин: «Йде боротьба між депутатами, хто заручиться підтримкою тієї чи іншої конфесії перед виборами» - фото 1
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин наголосив, що сьогодні «церкви перетворилися в політичні партії». Про це він сказав в ефірі «Шустер Live».

Литвин.jpgГолова Верховної Ради України Володимир Литвин наголосив, що сьогодні «церкви перетворилися в політичні партії». Про це він сказав в ефірі «Шустер Live», відповідаючи на запитання щодо протистояння, куди підключилися й українські політики, щодо наділення повноваженнями уряду України, зокрема, передачі Почаївської лаври і Києво-Печерської лаври релігійним організаціям у власність, прередає УНІАН.

Він сказав, що ознайомився з листом керівництва УПЦ Київського Патріархату щодо цього питання.
 
В.Литвин наголосив, що «лідери Церков повинні перейматися тим, як об’єднати Церкви України», «їх можна і потрібно об’єднати на канонах церковних, на добровільній згоді єрархів церков і зрозуміло пастві».
 
В.Литвин підкреслив, що сьогодні «деякі конфесії нагадують політичні партії, які в той чи інший момент моляться, і посилюють розкол суспільства».
 
Голова ВРУ наголосив, що потрібно відкласти розгляд у парламенті України законопроектів, які «є дискутивними, які розколюють політикум, які розпалюють українське суспільство».
 
За його словами, «у нас не виникає проблем, коли кажуть - треба передати, ну скажімо іншим конфесіям, а корінь проблеми заключається в тому, що тут є УПЦ (Московського Патріархату), і йде боротьба між депутатами, хто заручиться підтримкою тієї чи іншої конфесії перед виборами».
 
Як відомо 12 січня у ВРУ було зареєстровано законопроект (№9690), яким 6 депутатів з фракцій та групи парламентської більшості, запропонували вилучити з «Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», три великі об'єкти, які зараз знаходяться в користуванні Православної Церкви (Московського Патріархату): Києво-Печерську Лавру, Почаївську Лавру і Богоявленський монастир (м. Кременець), і уповноважити КМУ передавати об’єкти культурної спадщини національного значення в безплатне користування або у власність.