• Головна
  • Новини
  • В Московському Патріархаті назвали незалежність України умовністю...

В Московському Патріархаті назвали незалежність України умовністю

19.01.2011, 15:09
У Санкт-Петербурзі з благословення Патріарха Кирила священики РПЦ відзначили 357-у річницю Переяславської Ради.

У Санкт-Петербурзі з благословення Патріарха Кирила священики РПЦ відзначили 357-у річницю Переяславської Ради.

В Свято-Троїцькому соборі Олександро-Невської лаври 16 січня відслужили молебень, під час якого парафіянам розповіли про погляд Московського Патріархату на історичні події.

У проповіді єромонах Прокопій звернув увагу на нерозривний тисячолітній духовний зв'язок нині розділених кордонами народів Росії, Україні та Білорусі.

За інформацією видання tochka.net, священики розповіли, що тисячолітня історія православ'я на Русі скріпила назавжди наш єдиний народ, дала йому духовну міць і силу при відображенні безлічі ворожих посягань, піднесла його на вершини світової культури та військової слави.

Апогеєм «історичної проповіді» стало твердження про те, що державні кордони Росії, України і Білорусі — лише умовність.

«Ніякій державній владі не підвладна наша єдність, якими кордонами та митницями вона б нас не розділяла, як би не переписували історію, не створювали з сучасних іуд — христопродавців образів "героїв-мучеників"», — зазначив о. Прокопій.

На закінчення він нагадав присутнім про вибір предків під час Переяславської Ради: "Волимо під царя православного, що врятував малоросійський народ від польського етнічного і духовного знищення, що дав початок створення великої багатонаціональної держави — Російської Імперії".