В Москві силовики під час затримання жорстоко побили свідка Єгови

Силовики розбили прикладом автомата голову 49-річному свідкові Єгови Вардану Закарянову. Це сталося 24 листопада під час операції з масового затримання активних віруючих цієї конфесії в Москві.

Після удару і крововтрати віруючий був госпіталізований і перебував під вартою. 30 листопада суд відпустив Закаряна під домашній арешт, і він оскаржив дії силовиків в прокуратурі.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на сайт Свідків Єгови.

Ніяких спроб опору силовикам сім'я Закаряна не чинила. Віруючого затримали в квартирі, де він проживає з дочкою і дружиною, що не розділяє його релігійних переконань. Силова акцію у них вдома почалася в 6 ранку: увірвавшись в житло, один з силовиків збив Закаряна з ніг ударом приклада автомата. Дружині Закаряна криком наказали лягти на підлогу. Побачивши на голові чоловіка кров, його дружина в жаху впала на підлогу, намагаючись прикрити його своїм тілом, і просила силовиків більше не бити чоловіка.
Під час обшуку Вардану Закарянову стало погано, у нього піднявся тиск, на місце прибула бригада "швидкої допомоги". «Мене попросили надати татові деяку допомогу. Увійшовши до вітальні, я побачила на підлозі 10-сантиметрову пляма крові, а тата лежачим на дивані зі свіжої закривавленою раною на лобі. Він був блідий і тремтів усім тілом», - розповіла про обставини рейду дочка віруючого.

Під конвоєм Вардана Закаряна доставили в 20-у міську клінічну лікарню Москви, де був поставлений діагноз «травматична енцефалопатія». За час утримання в лікарні до віруючого не пускали родичів і не дозволяли передати йому продукти харчування.

26 листопада за наполяганням силовиків Закаряна виписали з лікарні і повезли до слідчого Д. Смадіча, який в нічний час провів допит і висунув звинувачення. 27 листопада Закаряна доставили в суд для вирішення питання про запобіжний захід, однак суд не став приймати рішення з цього питання, продовживши термін затримання. З будівлі суду ослабленого Закаряна повезли в ізолятор тимчасового утримання, де на нього чинили сильний психологічний тиск, намагаючись примусити його обмовити одновірців і взяти на себе провину в "екстремізмі".

30 листопада Пресненський районний суд Москви ухвалив звільнити Вардана Закаряна з ув'язнення і відправити його під домашній арешт до 23 січня. Як тільки віруючий вийшов на свободу, він подав у прокуратуру скаргу на неправомірне застосування сили з боку правоохоронців.

Як повідомив адвокат віруючого, кримінальну справу, в рамках якого відбулося затримання Закаряна, було порушено за ч. 1 і ч. 1.1. ст. 282.2 КК РФ і перебуває у провадженні слідчого з особливо важливих справ першого слідчого відділу першого управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління СК РФ по Москві Смадіча. Спроби адвоката запросити пояснення з приводу насильства щодо віруючого Смадіч проігнорував і перестав відповідати на дзвінки. Адвокат подав відповідну скаргу в московську прокуратуру.

Як відомо, Верховний суд РФ в квітні 2018 року визнав екстремістськими і ліквідував всі 396 релігійних організацій Свідків Єгови в Росії, після чого почалося систематичне переслідування віруючих цієї конфесії. Російські правозахисні організації, а також авторитетні інститути міжнародного співтовариства вважають кримінальне переслідування Свідків Єгови в Росії неправомірним. У властивій йому манері переслідування свідків Єгови двічі засуджував Володимир Путін, але це не призвело до послаблення гонінь.