В Одесі відкрилася нова, п'ята, синагога

23 жовтня, 09:00
Інші конфесії
Нова одеська синагога, п'ята за рахунком, почала працювати на вулиці Авдєєва-Чорноморського, що в районі 9-ї станції Великого Фонтана. Молитовний будинок з назвою «Бейс Менахем» розташований у відомому одеситам «Будинку з деревами».

Синагога призначена для жителів Таїрового, Черемушек і Фонтану, яким далеко добиратися до молитовень у центрі Одеси, повідомляє Голос України.

- За єврейськими канонами, добиратися до синагоги можна тільки пішки. Тому жителям віддалених районів доводилося витрачати годину-півтори на дорогу до молитовні. Тепер їм стало набагато комфортніше, - каже прес-секретар єврейської громади Болеслав Капулкін.

За його словами, синагога на Фонтані відкрита 24 години на добу і здатна вмістити до 130 людей. Тут є два сувої Тори, які привезли із синагоги на Осипова, і шафа (ковчег) для їх зберігання - Арон аКодеш. Від зали її відокремлює спеціальна фіранка - паройхес, яку розробив і подарував громаді дизайнер юдаїки Давид Ройтман.

Ініціатором створення молитовні стала єврейська громада Одеси. Рабином у синагозі служить 25-річний син лідера організації "Хабад" в Одесі Авраама Вольфа Менахем-Мендл Вольф. Він виріс в Одесі, вчився в одеській єврейській школі, потім в єшивах (єврейських семінаріях) Ізраїлю, США і Франції, й ось тепер повернувся до рідного міста, щоб допомагати одеським євреям.

Болеслав Капулкін не виключає, що в найближчому майбутньому нові синагоги можуть з'явитися в інших районах міста.

Поруч із новою синагогою розташовані грузинський православний храм і сунітська мечеть.

До речі, до встановлення радянської влади в Одесі було майже 100 синагог.