• Головна
  • Новини
  • В Одесі висвятили нового єпископа Руської Істинно-Православної Церкви...

В Одесі висвятили нового єпископа Руської Істинно-Православної Церкви

26.10.2010, 14:28
Хіротонія нового єпископа Руської Істинно-Православної Церкви (РІПЦ) відбулася в Одесі 21-22 жовтня, під час позачергової сесії Архиєрейського Синоду РІПЦ.

Хіротонія нового єпископа Руської Істинно-Православної Церкви (РІПЦ) відбулася в Одесі 21-22 жовтня, під час позачергової сесії Архиєрейського Синоду РІПЦ. У архиєрейський сан, як повідомляє "Портал-Credo.Ru", висвячений настоятель вінницького приходу РІПЦ на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість" єромонах Саватій (Безкоровайних).

У хіротонії нового єпископа брали участь голова Синоду РІПЦ Архиєпископ Омський і Сибірський Тихон, архиєпископ Чорноморський і Кубанський Веніамін і єпископ Чернігівський і Гомельський Єрмоген. Новий єпископ буде опікуватися парафіями РІПЦ в Україні, де після смерті Архаєпископа Лазаря (Журбенка, 2005) у РІПЦ немає постійного архиєрея.

За відомостями Порталу, єпископу Саватієві трохи більше 30 років. Він був висвячений на священика Архиєпископом Одеським і Тамбовським Лазарем (Журбенком) в кінці 2003 року і спочатку, до призначення у Вінницю, проходив служіння в Одесі. З 2 лютого 2009 р. входив до складу Вищої Церковної Ради при Архиєрейському Синоді РІПЦ.

Як йдеться у повідомленні, у вінницькій парафії, яка розташована на території Медичного центру матері та дитини, регулярно проходять церковні служби, куди приїжджають миряни з Вінницької та Житомирської областей. Крім того, о. Саватій опікувався катакомбними громадами РІПЦ в Луганській та Донецькій областях України.

Новий єпископ дотримується традиційної для історичної РПЦЗ та Катакомбної Церкви ідеології, є шанувальником новомучеників і мучеників, має репутацію молитовника і доброго духівника.