В Офісі Президента хочуть залучити релігійних лідерів до врегулювання ситуації на сході України

В Офісі Президента хочуть залучити релігійних лідерів до врегулювання ситуації на сході України - фото 1
Для України є надзвичайно важливим питання досягнення миру на Сході, тому керівництво держави активно закликає релігійних лідерів долучитися до цього процесу.

Як передає Укрінформ із посиланням на сайт Глави держави, про це керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак сказав на зустрічі з президентом гуманітарної організації «Яхад – ін Унум» отцем Патріком Дебуа.

«Керівник Офісу Президента наголосив, що для України є надзвичайно важливим питання досягнення миру на Сході, тому керівництво держави активно закликає релігійних лідерів долучитися до цього процесу», - йдеться у повідомленні.

Єрмак також розповів про підтримку України з боку світових лідерів, серед яких – канцлер Німеччини Ангела Меркель та Президент Франції Еммануель Макрон.
Він подякував отцю за діяльність у сфері дослідження Голокосту та за те, що в період пандемії відвідав Україну для участі у заходах, пов’язаних з Бабиним Яром. За його словами, для Президента Володимира Зеленського цей проект є надзвичайно важливим як нагадування, що подібна трагедія ніколи не має повторитися.

«Для України є дуже важливою ваша участь у діяльності з увічнення пам'яті Голокосту, який ви досліджуєте, та Бабиного Яру як символу «Голокосту від куль». Запрошуємо вас долучитися до нашої роботи», – сказав Єрмак.

Зі свого боку отець Патрік Дебуа розповів, як уперше познайомився з українцями у Раві-Руській, куди в 1942 році депортували його батька з Франції. За його словами, саме в цьому українському місті розпочалося його дослідження подій Голокосту. В цілому вдалося зняти декілька документальних фільмів, отримати свідчення близько 8 тис. осіб. Отець Патрік Дебуа відзначив відкритість та гостинність українців.

Священик Римо-Католицької Церкви Патрік Дебуа є президентом «Яхад – ін Унум», глобальної гуманітарної організації, яку він заснував у 2004 році і робота якої присвячена виявленню місць масових страт євреїв та ромів у Східній Європі під час Другої світової війни, боротьбі з антисемітизмом та вдосконаленню відносин між католиками та євреями. Його дослідження лягли в основу книги «Голокост від куль: подорож священика задля розкриття правди про вбивство 1,5 мільйона євреїв», у якій він уперше задокументував убивство 1,5 мільйона євреїв в Україні під час Другої світової війни, базуючись на документах воєнного часу, інтерв’ю з місцевими жителями та застосуванні сучасної криміналістичної практики на масових похованнях.