В окупованому Криму археологи виявили візантійський медальйон XII-XIV століть

11.08.2020, 13:43
Культура
Добре збережений візантійський медальйон виявлено під час розкопок археологічною експедицією Кримського університету на території княжого палацу в колишній столиці середньовічного князівства Феодоро в Криму на плато Мангуп.

В окупованому Криму археологи виявили візантійський медальйон XII-XIV століть - фото 56732

 

Про це повідомляє Благовест-інфо.

«Медальйон дуже добре зберігся, його знайшли на розкопках княжого палацу. На лицьовій стороні зображений вершник на коні. Медальйон металевий, важкий. Імовірно, це свинець або бронза», - сказав Олександр Герцен, декан історичного факультету вузу, який кілька десятиліть займається розкопками і дослідженнями найбільшого на півострові стародавнього візантійського городища.

Вчені обережно коментують вік реліквії. За словами Герцена, швидше за все, це медальйон XII-XIV століть, але не виключена і більш рання дата створення предмета. На думку вченого, велика ймовірність, що зображений на медальйоні вершник - Георгій Побідоносець. Герцен зазначив, що таку річ могли носити військові.

В ході експедиції археологи розчистили дорогу і територію біля головних воріт в городище і знайшли поверхню, що передує часу будівництва палацу, різні предмети побуту візантійців і житлові масиви.