В ООН представили звіт про "релігійні" порушення в Криму

Правозахисники представили в ООН інформацію про систематичні порушення свободи віросповідання в Криму.

Правозахисники представили в ООН інформацію про систематичні порушення свободи віросповідання в Криму.

Про це йдеться на сайті Кримської правозахисної групи, інформує ZIK.

Так, станом на травень 2020 року в місця позбавлення волі відправили не менше 65 мусульман. За даними організації, справи проти них – сфабриковані. Тоді як минулого року в "справі кримських мусульман" було винесено 12 обвинувальних вироків. Цих осіб відправили у колонії суворого режиму на термін від 7 до 17 років.

Крім того, правозахисники наголосили, що у Криму також посилили переслідування прихильників релігійної організації "Свідки Єгови".

"Росія на порушення норм міжнародного гуманітарного права розповсюдила заборону діяльності "Свідків Єгови" на територію окупованого Криму попри те, що в Україні ця організація не заборонена і не вважається екстремістською", – йдеться у звіті.

Зокрема, у травні-червні 2020 року прихильників "Свідків Єгови" Сергія Філатова з Джанкоя й Артема Герасимова з Ялти засудили до шести років колонії загального режиму за релігійні переконання.

Крім цього, правозахисники повідомили про ліквідацію кількох десятків українських православних парафій у Криму.

"Департамент Міністерства юстиції РФ по Криму" відмовив в реєстрації православної парафії Української церкви. Також у 2019 році було зроблено спробу захопити головний храм цієї релігійної громади - Собор Святих Апостолів Володимира і Ольги в Сімферополі", – зазначили в організації.

За словами експертів КПГ, у Криму Російська Федерація не визнає свободу релігії та дозволяє діяльність релігійних громад залежно від рівня їхньої лояльності до російської влади.