В ПЦУ пояснили що слід відзначати 8 березня

08 березня, 08:33
Культура
Великий піст цьогоріч у православних християн стартує 15 березня. Перший день Масниці припадає на Міжнародний жіночий день. Отже, масляний тиждень триватиме з 8 до 14 березня.

Про це йдеться на офіційній ФБ сторінці ПЦУ.

"Тиждень перед Великим постом ми звемо сирним, або масляним – він розпочнеться 8 березня й завершиться Прощеною неділею 14 березня", – нагадали в ПЦУ.

У цьому місяці 6-го і 27-го березня поминальні суботи.

У храмах 14 березня буде звершена особлива вечірня з чином прощення, коли духовенство і віряни взаємно просять один у одного прощення, щоби вступити в Чотиридесятницю з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

"А ще в цьому місяці молитовно вшановуватимемо пам’ять святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого, згадуватимемо 40 мучеників, що в Севастійському озері мучилися, відзначатимемо Торжество Православ’я, Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських. Тож надихаючись прикладами святих угодників Божих, готуймося і ми звершити власний подвиг посту, зустріти нашу духовну весну", – пояснили в ПЦУ.

Свято Масниці прийшло до нас із язичницької культури. Воно супроводжується обрядом, пов’язаним із проводами зими й зустріччю весни. За традицією в цей час влаштовують народні гуляння, готують млинці. Однак в ПЦУ наголошують, що Сирний (масляний) тиждень - не час для особливих гулянь та веселощів, а це час для примирення з ближніми, прощення і покаяння.

В ПЦУ пояснили що слід відзначати 8 березня - фото 67923