В ПЦУ прогнозують нову масштабну хвилю переходів з УПЦ МП

16 жовтня, 12:31
Православні
В ПЦУ прогнозують нову масштабну хвилю переходів з УПЦ МП - фото 1
“Такі історичні події, які відбуваються в житті ПЦУ, наприклад, історичний візит Вселенського Патріарха, впливають на людей. У громадах створюється більшість, яка згуртовується і ухвалює рішення. І буде наступна хвиля переходів, масштабна хвиля. Але потрібен час”, – зазначив Митрополит Епіфаній в інтерв’ю для YouTube-каналу DetectorUA.

Про це інформує Релігійна правда.

Переходам з УПЦ МП до Православної Церкви України, за словами Митрополита, чинить перешкоди місцева влада, яка гальмує реєстрацію статутів.

“Відбулася зміна влади, і дуже часто на місцях немає сприяння, навіть не реєструють статути. Візьмімо Київську область. Від часу приходу нової влади не перереєстровано жодного статуту. Лежать вже майже два роки статути на перереєстрацію тих парафій, які перейшли, але немає перереєстрацій. Не пояснюють нічим, знаходять юридичні зачіпки, щоб відмовити”, – зазначив Предстоятель ПЦУ.

Він розповів, що до нього приходять священики УПЦ МП, які готові перейти, але бояться протидії.

“Вони кажуть, що хочуть, щоби все відбулося спокійно. Бояться, що їм пришлють тих хлопців, які будуть ламати двері в храмі, бояться судів і т.д.”, – розповідає Митрополит.