• Головна
  • Новини
  • В РКЦ розкритикували нові законодавчі ініціативи ВРУ у сфері релігії...

В РКЦ розкритикували нові законодавчі ініціативи ВРУ у сфері релігії

18.10.2016, 11:17
В РКЦ розкритикували нові законодавчі ініціативи ВРУ у сфері релігії - фото 1
Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Станіслав Широкорадюк в ефірі "Радіо Марія" піддав жорсткій критиці нові релігійні законопроекти ВРУ.

Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Станіслав Широкорадюк в ефірі "Радіо Марія" піддав жорсткій критиці нові релігійні законопроекти ВРУ: Законопроект №4511, про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором та законопроект депутата Верховної Ради Віктора Єленського № 4128 – про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підлеглості), в якому прописаний чіткий механізм, за яким релігійна громада може змінити свою підлеглість тій чи іншій парафії.

Широкорадюк-w.jpg

Закон № 4511 передбачає надання особливого статусу релігійним організаціям, керівні центри яких розташовані в державі-агресорі. Також пропонується передбачити особливу процедуру реєстрації статутів таких релігійних організацій. Крім того, пропонується погоджувати з уповноваженим державним органом запрошення іноземних громадян для проповідницької діяльності на території України. В разі систематичного порушення чинного законодавства України, встановлення факту співпраці з «представниками мілітарно-терористичних угрупувань… уповноважений державний орган ініціює припинення діяльності такої релігійної організації на території України».

З приводу цього законопроекту, владика Станіслав зазначив: "Церква є Христова, вона вільна, для неї не повинно створюватись особливих статусів. Як можна подавати такі закони?! Якщо Церква існує, вона має свої закони. Який ще треба статус вигадувати?! Хто ще має які фантазії?! Якщо ми маємо проблеми з якоюсь Церквою, то ми маємо проблеми не з Церквою, а з керівниками! Якщо хтось порушує закон, мають бути міри, як він має за це відповідати! Якщо хтось провадить антиукраїнську політику, неважливо хто, політик, чи священик, то він має відповідати. Незалежно з якої він конфесії. Навіщо створювати для Церкви клітку з особливим статусом? Кому потрібен цей закон про особливий статус?! Кожна Церква має розвиватися вільно, для неї не треба створювати якихось статусів. Це приниження Церкви і взагалі, свідчить дуже погано про Україну. Це не свідчить про демократичність держави і раціоналізм. Це недорозвиненість. І це подають парламентарії, як не дивно – це люди, які повинні трошки думати", – підкреслив владика Станіслав.

Законопроект  Віктора Єленського №4128 прописує чіткий механізм, за яким релігійна громада може більшістю голосів змінити свою підлеглість тій чи іншій юрисдикції. Єпископ Станіслав Широкорадюк назвав цей законопроект  – «анархією і рейдерством»:

"Щодо законопроекту Єленського №4128. Створюється анархія. Тут ясно написано, що все робиться для того, щоб Київський Патріархат зміг забрати парафії Московського Патріархату до себе. Створюється корупційна схема для того, щоб вільно переходили парафії в Київський Патріархат... А чому не зробити, як в усьому світі: кожна релігійна громада має бути юридичною особою! Церква має бути юридичною особою! Такий закон захищатиме Церкву. Я, борони Боже, не за Московський Патріархат. Але таких законів не повинно бути! Тут мовчати не можна. Є юридична особа, яка має право на свою власність, права. Це захищається Конституцією. А тут хочуть зробити, як на Майдані. Проголосуємо, і все! На майдані біля церкви революція іде... Ви розумієте до чого йде?! Це не добре, це не справедливо! Хто сильніше, той і прав – це не по-християнськи! Те саме рейдерство!", – вважає єпископ Станіслав Широкорадюк. 

За його словами, Церква має бути юридичною особою і мати свою власність. Якщо хтось хоче перейти, хай собі переходить, але власність Церкви залишається за нею. Все має вирішуватися юридично.

Взагалі єпископ РКЦ розкритикував практику постійних змін релігійних законів в Україні: "Скільки можна міняти ці закони?! 25 років незалежності України – і постійно щось міняється. Якщо закон прийнятий – не спіши виконувати, бо завтра щось зміниться, – це наша проблема!", – сказав представник РКЦ.