В Росії колишнього священика-колорада УПЦ МП поперли з семінарії за критику військового храму РПЦ

В Росії колишнього священика-колорада УПЦ МП поперли з семінарії за критику військового храму РПЦ - фото 1
Заборонений в служінні клірик Новосибірської єпархії РПЦ єромонах Іоанн (Курмояров) повідомив, що його змушують покинути регіон через критику "головного храму ЗС РФ".

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на "Znak.com".

Єромонаха в червні заборонили в служінні за пост в Facebook, де він назвав релігійний об'єкт «язичницьким капищем». Тепер заборона знята, але о. Іоанну не можна викладати в Новосибірській духовній семінарії, крім того, йому доведеться шукати іншу єпархію.

«Владика [митрополит Новосибірський і Бердський Никодим] відразу дав зрозуміти, що я повинен піти і ні про яке викладання в Новосибірській семінарії мови бути не може. В цілому розійшлися мирно, ні мені, ні єпархії скандал був не потрібен. Тему заборони особливо не піднімали, тобто у владики не було бажання це обговорювати, а в мене не було бажання тиснути йому на психіку. Зі слів владики я зрозумів, хто на мене стукав і кому моя проповідь стала поперек горла», - написав єромонах на своїй сторінці в Facebook.

За словами єромонаха, протягом трьох місяців він може вибрати для служби іншу єпархію. Але при цьому він залишився без засобів до існування. «Проблема одна - фінанси. Залишився без зарплати і взагалі без доходу, а попереду роз'їзди, та й елементарно їсти щось треба», - зазначив Курмояров, попросивши у передплатників фінансової допомоги.

Єромонах Іоанн (Курмояров) приїхав в Новосибірську область з України в 2014 році.
В Україні на єромонаха було складено адміністративний протокол за частиною першою статті 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки. Щоправда покарання за порушення українського законодавства священослужитель не поніс - постановою Немирівського районного суду Вінницької області було закрито провадження у справі, оскільки строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчилися.

Отець Іоанн активно вів блог та дописував у соцмережах, висловлюючи свою радикальну антиукраїнську позицію, розповідав про "другосортність" української літератури та мови, а також критикував УПЦ Київського Патріархату та керуючого Вінницькою єпархією УПЦ МП митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Свого часу він відмовився відспівувати загиблих на Сході кіборгів та вважає події на Східній Україні "громадянською війною".