У Російській Православній Церкві виступили з пропозицією запустити в Росії систему технічної фільтрації інформації, яка з'являється в інтернеті.
Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.
"Сьогодні головне поле битви - це інтернет, але його російський сегмент майже повністю залежить від зарубіжних IT-гігантів. У соціальних мережах йде величезний потік брехні - на нашу державу, нашу історію, нашу Церкву. Глобальні еліти встановлюють цензуру на нашій території. Ми знаходимося в інформаційній окупації (...) Генеральна завдання цієї медійної роботи полягає в тому, щоб росіяни стали ненавидіти самих себе ", - заявив перший заступник голови синодального Відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Олександр Щипков в інтерв'ю телеканалу "Спас ".
Для вирішення цієї проблеми, на думку Щипкова, потрібні файрволи - технічні посередники між глобальною мережею і комп'ютерами інтернет-користувачами в Росії.
"Я розумію, що зараз скажуть, як так можна, де ж свобода слова? - сказав Щипков. - Однак прикриватися міркуваннями про свободу слова в умовах війни - значить воювати на стороні супротивника, поширювати німецькі листівки в окупованому Смоленську або блокадному Ленінграді. Яка ж це свобода слова, якщо цим "словом" намагаються скалічити ментальність російської людини? Необхідно в короткі терміни створити стійкий рунет, сьогодні це головний фундамент медійного суверенітету Росії ".
Представник РПЦ нагадав, що у Росії, на відміну від багатьох інших країн, існують великі IT-сервіси Яндекс, Вконтакте, Mail.ru, існує працездатна цифрова система "держпослуги", просунуті напрацювання в податковій системі. "Так що не все так катастрофічно, як може здатися на перший погляд, - заявив Щипков, - є від чого відштовхнутися, хоча цього абсолютно недостатньо. Головне - у нас в Росії немає контролю за кровоносною системою Рунета (трафіком) і пам'яттю (серверами) ".
Однак, на думку представника Церкви, технологічна IT-суверенізація безглузда без суверенізації контенту в рунеті.
"Технологічний аспект суверенітету рунета - це тільки перший етап. Медіа-майданчики - це тільки транспорт," вагони "для перевезення, для передачі смислів. Припустимо, що ми забрали ці вагони в свої руки, причепили до власного паровозу, створили свої IT-майданчики , а що ми будемо вантажити в ці вагони? які смисли ми повеземо нашим громадянам? Це повинні бути смисли, які приносять користь нашому народові. користь в даному випадку - ключове слово. Рунет повинен бути не шкідливим, а корисним людям, країні, Церкви ", - заявив Щипков.
На його думку, інформаційний суверенітет можна встановити тільки в тому випадку, якщо буде сформульована національна ідеологія.
"Якщо ми не сформулюємо актуальну національну ідеологію, тобто не визначимо смисли і цілі існування Росії в умовах агресивного глобалізму, то ми програємо спочатку інформаційну територію, потім політичну, потім - все інше", - сказав заступник голови синодального відділу РПЦ.