Created with Sketch.

Оголошено переможців IV конкурсу православної журналістики: 5 з 8 номінацій в авторів РІСУ

06 червня, 11:40

Голова інформаційно-видавничого центру єпархії (ІВЦ) протоєрей Віталій Собко оголосив імена тих, кого відзначено на творчому змаганні майстрів «швидкого пера».

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Згідно з положенням, затвердженим митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, на конкурс можна було подати твори будь-яких журналістських жанрів, опубліковані з 1 травня минулого року до 30 квітня цього або ж які ніколи не були оприлюднені. Учасники могли подати довільну кількість доробків, але в одному жанрі – лише один.

Скористалися можливістю 27 авторів, які запропонували на конкурс 31 публікацію. Члени журі, а це одинадцять співробітників ІВЦ, добряче попрацювали, аби визначити найкращих у восьми номінаціях, сформованих за жанрами творів.

Несподіванка для організаторів, що конкурсантами стали не лише волиняни. До цьогорічного змагання долучилися і з інших областей України, навіть наші земляки, які живуть за її межами. Звичайно, це зробило конкурс цікавішим, хоч і дещо ускладнило роботу журі.

Отож, найкращими фігурантами IV конкурсу православної журналістики стали:

1. «Аналітика»: Тетяна Деркач (Київ). "Святі несвяті: навіщо Росія веде «священні війни»". РІСУ, 23–24 травня 2023 р.

2. «Інтерв’ю»: 1) Тарас Антошевський (Львів). «Православна Церква у Польщі: залежність від Москви є викликом для безпеки польського суспільства, – розмова з д-ром Павелом Врублевським». РІСУ, 29 березня 2024 р.; 2) Тетяна Біскуб (Луцьк). «„Пам’ятаю всіх“, – військовий Сергій Баранов із Луцька, який сповіщає рідних про загибель воїнів». «Суспільне Луцьк», 15 квітня 2024 р.

3. «Історична публіцистика. Історична розвідка»: Петро Кралюк (Острог Рівненської обл.). «Українці на службі „русского міра“: стовп почаївського чорносотенства Віталій (Максименко)». РІСУ, 2 жовтня 2023 р.

4. «Новина»: Ольга Мар’ян (Львів). «Чесність і відкритість – це те, чого сьогодні суспільство очікує від Церкви: про що новий часопис ПЦУ». РІСУ, 13 вересня 2023 р.

5. «Репортаж»: В’ячеслав Нестеров (Київ). «Ждуньї». РІСУ, 4 квітня 2024 р.

6. «Відеорепортаж»: Марія Вавринюк (с. Новостав Луцького р-ну). «У тишині й молитві: як у Свято-Василівському монастирі в Луцьку печуть просфори для всієї України». «12 канал», 21 листопада 2023 р.

7. «Фоторепортаж»: Галина Васенок (м. Курахове Донецької обл. – Луцьк). «Троянди з Маріуполя цвітуть у Луцьку: тисячі квітів біля собору Святої Трійці надихають жити». «Район. Луцьк» (lutsk.rayon.in.ua), 19 липня 2023 р.

8. «Стаття»: 1) Оксана Бубенщикова (Луцьк). «Москва так залякала тут людей, що навіть молитися рідною мовою вони не могли». Газета «Твій вибір» і сайт t1.ua, 2 квітня 2024 р.; 2) Роман Марчук (с. Гірка Полонка Луцького р-ну). «Ближче до Москви і далі від єднання: чим унікальний і важливий указ волинського митрополита УПЦ (МП)». «Район. Луцьк», 1 жовтня 2023 р.

Читайте також
Культура Нацрада відмовила в реєстрації виданню УПЦ МП
06 червня, 14:55
Культура Патріарх Кирил зрадив Церкву і спотворив Євангеліє, - The Guardian
06 червня, 12:41
Культура Адвентистське всесвітнє радіо розпочало мовлення українською
06 червня, 12:21
Культура Анонс: розпочався прийом заявок для участі у IV конкурсі православної журналістики
06 червня, 18:55