В РПЦ похвалили промову Путіна, назвавши її "початком лікування амнезії"

В РПЦ похвалили промову Путіна, назвавши її "початком лікування амнезії" - фото 1
"Мова Президента повертає повноту сприйняття історії Росії", - заявив 21 лютого заступник керуючого справами Московської Патріархії, вікарій Патріарха Кирила (Гундяєва) єпископ Зеленоградський Сава (Тутунов).

Коментар виступу Володимира Путіна, показаного увечері 21 лютого російськими телеканалами, архієрей розмістив на своєму телеграм-каналі, повідомляє Credo.press.

На його думку, цей виступ, у якому Путін ставив під сумнів існування України - принаймні в її нинішніх межах, і заявляв про неможливість примирення Росії та Заходу, відкрив нові горизонти сучасної російської державності. "Нам уже більше не 30 років і не 100 років. Нам знову понад 1000 років", - вигукує Сава.

"Сьогодні годинник був перезапущений. Дуже сподіваємося, що промова Президента - початок лікування амнезії", - написав єпископ, вживши множину, натякаючи, що висловлює не лише свою особисту думку.

Єпископ Сава народився 1978 року в сім'ї російських емігрантів у Франції. У 2005 році перейшов з Російського екзархату Константинопольського Gатріархату в Парижі в РПЦ МП, а з 2006 року працював в ВЗЦЗ МП, де митрополитом Кирилом (Гундяєвим) був висвячений у сан єромонаха. У 2019 році висвячений на єпископа, очолює також Контрольно-аналітичну службу Московської Патріархії.