В РПЦ заявили, що прийняли першого монаха із Києво-Печерської лаври
Про ситуацію повідомив очільник єпархії митрополит Тихон в коментарі російському агентству “ТАСС”. При цьому єрарх не уточнив, ні дати, коли монах прибув до РФ, ні будь-яких інших даних про нього, інформує ДФУ.
"У нас уже живе один монах із Києво-Печерської лаври, чудовий батюшка приїхав. Ми були раді йому продемонструвати нашу гостинність, по-братськи", – сказав у коментарі Тихон.
Він також розповів, що колишній насельник лаври активно пристосовується до нових умов. Чернець, за словами митрополита, працює на монастирських полях та займається іншими видами господарства. Віряни єпархії начебто приділяють йому багато уваги.
Показово, наголошує ДФУ, що у статті монах називається "першим", що може свідчити, що в РПЦ розраховують на більшу кількість ченців з УПЦ МП.
Нагадаємо, 11 серпня заступник очільника синодального відділу РПЦ зі взаємодії Церкви із суспільством Вахтанг Кіпшидзе не виключав такої можливості. Тоді він заявив, що Московський Патріархат готовий прийняти монахів із Києво-Печерської лаври у монастирях Росії. Проте в той час Кіпшидзе все ж називав таку міру крайньою.
Зазначимо, що Білоруська Православна Церква Московського Патріархату також заявила, що готова поселити ченців УПЦ МП із Києво-Печерської лаври на своїй території у разі виселення з монастиря.
"Синод Білоруської Православної Церкви свідчить, що у разі насильницького виселення ченців з Києво-Печерської лаври, вони можуть знайти місце подальшого чернечого подвигу в чернечих обителях Білоруської Православної Церкви", – йшлося в заяві білоруських єрархів.
У грудні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із центрами впливу в Росії.
У березні керівництво національного заповідника «Києво-Печерська лавра» зобов’язало представників УПЦ МП до 29 березня залишити територію та будівлю лаври через розірвання договору. Ченці відмовилися виконати цю вимогу.